Breaking News
 |  | 

Uroda

Jak dbać o włosy latem?

img-responsive

Latem włosy są narażone na działanie wielu czynników zewnętrznych. Wysokie temperatury, promienie słoneczne, silny wiatr i woda morska – to wszystko powoduje sine wysuszenie włosów, może wpływać na częstotliwość ich matowania, a także sprawia, że włosy stają się matowe i podatne na uszkodzenia. Podpowiadamy, w jaki sposób dbać o włosy latem!

Odżywianie i nawilżanie włosów

Po dniu na świeżym powietrzu warto zadbać o prawidłowe odżywienie i nawilżenie włosów. Całodniowe narażenie struktury włosów na działanie promieni UV, wiatru i upału sprawiają, że mogą one być bardzo suche, łamliwe i matowe. Do letniej pielęgnacji należy wybierać kosmetyki mocno odżywcze i nawilżające, z dużą ilością drogocennych olejków (np. olejku arganowego). Świetnie sprawdzą się produkty pielęgnacyjne na bazie masła karite, biotyny, a także olejów roślinnych.

Ochrona przed czynnikami zewnętrznymi

Niezwykle ważna jest ochrona struktury włosów przed działaniem czynników atmosferycznym. Przed wyjściem na słońce warto używać specjalnych sprayów ochronnych, które w składzie zawierają naturalne filtry UV. Dodatkowo niezwykle ważne jest nawilżanie włosów i zapobieganie nadmiernej utracie wody. W okresie letnim lepiej zrezygnować z wykonywania zabiegów fryzjerskich (farbowania i trwałej ondulacji), a także z korzystania z silnych środków modelujących, które dodatkowo obciążają włosy: pianek, lakierów i gum stylizujących. Dwa razy w tygodniu warto wykonać olejowanie, które polega na nakładaniu grubej warstwy olejków i olejów roślinnych na włosy przed myciem. Taki zabieg nie tylko zmiękcza, wygładza i odżywia włosy – składniki aktywne zawarte w olejach doskonale chronią przed utratą wody, a także przed wnikaniem w strukturę włosów zanieczyszczeń z powietrza i niezwykle szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Jak dbać o włosy farbowane latem? Ciekawe informacje

Włosy farbowane wymagają latem szczególnej ochrony. Pod wpływem promieni słonecznych kolor może blednąć i płowieć, a włosy – dodatkowo wysuszone przez farbowanie – szybko stają się suche, matowe i skłonne do rozdwojeń. Aby zapobiec blednięciu koloru należy stosować specjalne mgiełki, które powodują dłuższe utrzymanie koloru na włosach. Warto także używać odpowiednich szamponów i masek, które zawierają specjalne barwniki (np. tony czerwone lub brązowe). Włosy farbowane na chłodne odcienie blondu należy regularnie ochładzać produktami, które zawierają fioletowy barwnik. W drogeriach znajdziemy zarówno szampony i maski tego typu, jak i tonery i płukanki, które wykonuje się raz na kilka myć.

Tags
jak-dbac-o-wlosy-latem

ABOUT THE AUTHOR