Breaking News
 |  | 

Uroda

Kobiecy strój

img-responsive

Pod każdym damskim ubraniem, choć niewidoczna gołym okiem, znajduje się bielizna. Czasem jest ona koronkowa i seksowna, a czasem bawełniana i bardzo wygodna. Higiena oraz komfort to główne przyczyny jej stosowania. Ma bezpośredni kontakt z naszą skórą, dlatego warto wybierać taką, o najwyższej jakości wykonania i z najlepszego gatunku materiału.

Majtki

Matki dzielimy na kilka rodzaji. Są to figi, stringi, bokserki lub majtki modelujące. Najczęściej spotykane i używane przez kobiety to figi. Występują we wszystkich rozmiarach, idealnie dopasowują się do ciała i doskonale zasłaniają intymne cześci. Stringi z kolei to bielizna bardzo skąpa. Mają one bardzo wąską tylną część, zazwyczaj w postaci sznurka. W tego typu majtkach, pośladki są całkowicie widoczne. Bokserki, pochodzą od męskich spodenek. Najczęściej bokserki, kobiety stosują w trakcie ćwiczeń fizycznych, ponieważ są niezwykle wygodne. Ostatni typ to majtki modelujące. Wykonane są ze specjalnym tkanin, dostosowanych do funkcji, jakie muszą spełniać. Używane są przez osoby, którym zależy na ukryciu zbyt dużego brzucha lub tak zwanych boczków. Efekty wizualne są czasem naprawdę zaskakujące i mogą znacząco zmienić wygląd sylwetki.

Biustonosze

Biustonosze również dzielimy na różne rodzaje. Bardotka, push up, usztywniany, półusztywniany, miękki oraz bezszwowy. Bardotka to rodzaj, nie posiadający ramiączek. Idealnie sprawdza się pod sukienkami z odkrytymi ramionami. Push up, jest uwielbiany przez kobiety, których piersi nie należy do zbyt dużych, a chcą one nieco optycznie powiększyć swój biust. Push up posiada specjalne poduszeczki, któe podnoszą i powiększają piersi. Usztywniane, półysztywniane lub miękkie to biustonosze, które mają fiszbiny, koronkę lub piankę w zależności od rodzaju, w różnej kombinacji.

Dobór

Należy pamiętać, że odpowiednio dobrana bielizna, może pięknie podkreślić kobiece kształty i sylwetką. Osoby specjalizujące się w brafittingu, pomogą wybrać rodzaj i model, najlepiej indywidualnie pasujący. Biust wraz z upływem czasu zmienia się, ma na to wpływ starzenie się skóry, karmienie piersią oraz ciąże, zmieniające się w ciele hormony, a także przybieranie oraz tracenie na wadze. Odpowiednio dobrane według rozmiaru i odpowiadającego modelu staniki, mogą zapobiec lub znacząco spowolnić niekorzystne procesy, działające na kobiece ciało. Bielizna jest także bardzo ważnym elementem stroju, dzięki któremu kobieta czuje się dobrze i atrakcyjnie lub źle i brzydko, a to powoduje obniżenie samooceny.

Tags
kobiecy-stroj

ABOUT THE AUTHOR