Breaking News
 |  | 

Uroda

W jaki sposób można poprawić kondycję paznokci?

img-responsive

Szare, matowe i łamliwe paznokcie to oznaka tego, że w organizmie człowieka dzieje się coś złego. Zdrowa płytka paznokciowa jest gładka i lekko różowa. Jeżeli pojawiają się na niej wgłębienia, podłużne lub poprzeczne bruzdy, świadczy to o toczącym się procesie chorobowym. Czasem powód takiego stanu rzeczy może być błahy, jednak gdy płytka paznokciowa zaczyna wyglądać źle, to na wszelki wypadek warto zgłosić się do lekarza, który po odpowiednich badaniach oceni ogólny stan zdrowia.

Czy dieta wpływa na stan paznokci?

Chcąc na własną rękę próbować poprawić kondycję paznokci, warto w pierwszej kolejności przyjrzeć się temu jak wygląda codzienna dieta. Głównym budulcem paznokci jest białko – nie może więc zabraknąć go w systemie żywienia. Jeżeli produkty mięsne nie są spożywane każdego dnia, to należy je zastąpić innymi, które w swoim składzie mają dużo białka, mogą to być ryby lub też nasiona roślin strączkowych. Oprócz białka, warto stosować dietę bogatą w minerały i witaminy. W tym przypadku należy postawić głównie na owoce. Jeżeli pomimo bogatej i zróżnicowanej diety w dalszym ciągu z paznokciami nie jest najlepiej, to może okazać się, że konieczna będzie suplementacja diety, gdyż być może organizm ma problem z przyswajaniem składników odżywczych z pożywienia.

Właściwa pielęgnacja dłoni

Drugim ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest odpowiednia pielęgnacja dłoni i paznokci. Aby paznokcie były mocne nie powinno się ich ani przegrzewać ani przesuszać. Należy też zadbać o to, aby w zimie chodzić w rękawiczkach. Warto stosować także dostępne na rynku produkty przeznaczone do pielęgnacji paznokci. Nail to paznokieć po angielsku, niektóre preparaty do pielęgnacji paznokci mogą być oznaczone właśnie taką nazwą. Wśród produktów dostępnych na rynku wymienić można na przykład serum, maseczki czy kremy. W aptekach dostępne są odżywki, których zadaniem jest wzmocnienie struktury paznokcia.

Eleganckie paznokcie na wyjątkowe okazje

Jeżeli pomimo stosowania zróżnicowanej diety i odpowiedniej pielęgnacji dłoni i paznokci płytka na paznokciach nie wygląda zbyt dobrze, a wielkimi krokami zbliża się ważna uroczystość, to nie ma innego wyjścia jak profesjonalny manicure, który zamaskuje wszystkie niedoskonałości. Jednym z najbardziej popularnych i trwałych zabiegów jest manicure hybrydowy. Wygląda on niezwykle efektywnie. Można do woli wybierać w kolorach paznokci. Utwardzanie bazy i lakieru pod specjalną lampą sprawia, że takie paznokcie są bardzo trwałe.

 

 

w-jaki-sposob-mozna-poprawic-kondycje-paznokci

ABOUT THE AUTHOR