Breaking News
 |  | 

Uroda

Jak dbać o siebie?

img-responsive

Styl życia w znacznym stopniu wpływa na stan zdrowia organizmu człowieka, a także codzienne samopoczucie. Według definicji brak chorób oraz brak występowania bólu oznacza zdrowie, jednak obecnie nie jest to zbyt aktualne pojęcie. Aby organizm człowieka prawidłowo funkcjonował obowiązkowa jest aktywność fizyczna, dobry stan psychiczny i właściwe odżywianie.

Odżywianie

Aby cieszyć się dobrym stanem organizmu, należy świadomie odżywiać, a nie tylko karmić swój organizm. Wybierać produkty, które mają korzystne właściwości zdrowotne i nie obciążają układu pokarmowego. Jeśli nie potrafimy sami decydować, co będzie dla nas najodpowiedniejsze i najlepsze, warto skorzystać ze specjalistycznej pomocy i ułożyć jadłospis z doświadczonym dietetykiem.

Psychika

Stan psychiczny ma bardzo duży wpływ na zdrowie każdego człowieka, o czym niestety wielu z nas często zapomina. Nadmiar stresu i nerwowych sytuacji, może doprowadzić do obniżenia samopoczucia, a przez to spowodować problemy emocjonalne lub prowadzić do bardzo niebezpiecznych chorób psychicznych. Jeśli czujemy, że dzieje się coś niepokojącego, należy jak najszybciej zadbać o siebie. Profilaktycznie, wskazane jest zapewnianie chwil przeznaczonych tylko dla siebie. Czas spędzony na czynnościach sprawiających nam przyjemność, pozwala odreagować problemy dnia codziennego.

Aktywność fizyczna

Ćwiczenia fizyczne oraz relaksacyjne, prowadzą do poprawy kondycji organizmu i znacznej redukcji poziomu stresu. Wysiłek fizyczny powoduje produkcję hormonu szczęścia czyli endorfin. Częste ćwiczenia zapewniają długotrwałe zdrowie, którym możemy cieszyć się aż do starości.

Sen

W obecnych czasach sen jest traktowany jedynie jako konieczność. Popularne drzemki, mają zapewniać odpowiedni relaks i odpoczynek. Jednak prawda jest taka, że brak snu powoduje obniżenie aktywności mózgu, a to prowadzi do problemów z koncentracją. Wyniknąć z tego moga problemy z nauką, pracą, a także innymi codziennymi obowiązkami. Każdy człowiek potrzebuje nieco innej ilości czasu poświęconego na sen, aby czuć się wypoczętym i zrelaksowanym. Dlatego należy dostosować ten czas indywidualnie do siebie i dbać o wypoczynek.

Woda

Woda stanowi ponad 80% organizmu człowieka. Brak odpowiedniej ilości płynów, prowadzi do niebezpiecznego odwodnienia. Jedynie czysta woda, spożywana w prawidłowych porcjach, zapewni prawidłową pracę wszystkich narządów wewnętrznych. Wszelkie procesy zachodzące w naszym ciele, wymagają odpowiedniego nawodnienia komórek.

 

Tags
jak-dbac-o-siebie

ABOUT THE AUTHOR