Breaking News
 |  | 

Uroda

Ubrania do siwych włosów

img-responsive

Oszronione, stalowe bądź szare… piękno siwych włosów możemy podkreślić dobierając pasujące do nich ubrania i dodatki. Masz siwe włosy, jakie kolory ubrań będą dla Ciebie najlepsze? Niezależnie od tego czy przestałaś farbować naturalne siwe włosy czy celowo pomalowałaś je na srebrzystobiały, sprawdź koniecznie jakie kolory ubrań pasują do siwych włosów. Nieodpowiednio dobrane kolory ubrań mogą sprawić, że będziesz wyglądała na zmęczoną i niezdrową.

Zapomnij o swoim wieku

W ostatnich latach bardzo modne stało noszenie siwych włosów. Z jednej strony jako powracanie do naturalnego koloru włosów, rezygnacja z używania obciążających włosy farb, z drugiej zaś jako swoisty bunt przeciwko ślepemu kultowi młodości, bowiem nawet dwudziestolatki coraz chętniej wybierają srebrne farby. Dawniej kobiety robiły wszystko by ukryć siwe włosy, a dziś jest to atrybut mądrości, odwagi i dojrzałości. Ta zmiana z pewnością wpłynęła na to jakie kolory ubrań pasują do siwych włosów.

Nie bój się zaszaleć – gadżety urodowe

Jakie kolory ubrań pasują do siwych włosów? Wydaje się, że szary kolor jest tak neutralny, że można śmiało łączyć go ze wszystkimi kolorami tęczy. Niezależnie od typu urody, z jasnoszarymi odcieniami włosami dobrze będą wyglądały intensywne kolory ubrań. Od cytrynowych żółci przez krwiste czerwienie, soczyste maliny, turkusy i butelkowe zielenie aż po kobaltowe błękity, głębokie granaty i szafiry. Szczególnie korzystne mogą okazać się ubrania w kolorze rubinowym lub jagodowym. Często kobiety które wybierają naturalną siwiznę, noszą się w stonowanych, zgaszonych beżach i szarościach błędnie sądząc, że neutralne kolory będą współgrać z naturalnością ich siwizny. Niestety często takie zestawienie wygląda po prostu mdło dając niepotrzebnie postarzający efekt. Włosy pozbawione pigmentu wspaniale wyglądają z żywymi kolorami. Delikatne, jasne, pastelowe kolory lepiej sprawdzą się raczej jako dodatki. To samo dotyczy biżuterii, do siwych włosów lepiej pasują srebrne kolczyki, wisiorki i pierścionki niż złote. Czerń jest ryzykowna, ponieważ wygląda świetnie tylko z perfekcyjnym makijażem i fryzurą.

Siwe włosy jakie kolory ubrań a typ urody

Rozważając głębiej odpowiedź na pytanie jakie kolory pasują do siwych włosów pod kątem barwy tęczówki i odcienia skóry należy wspomnieć, że siwe włosy najlepiej pasują do urody w typach lato i zima. Jest tak dlatego, że chłodny odcień siwych włosów podkreśla wyraziste cechy urody tych typów kolorystycznych. Cera pani lato jest najczęściej jasna, blada, a niekiedy nawet ziemista. Pojawiają się delikatne naczynka, a opalenizna przybiera przygaszony odcień. Oczy pań o letnim typie urody najczęściej są w kolorach wody, czyli błękity i szarości. Najlepszymi kolorami ubrań dla letniego typu urody będą granatowy i szmaragdowy, warto unikać natomiast czystej bieli. Cera kolorystycznej zimy również ma chłodny, wręcz porcelanowy odcień, bez rumieńców. Tęczówka ma mocny, kontrastujący z białkówką kolor, oprawa oczu jest zwykle ciemna. Typowe zimy, czy to siwe czy nie, będą dobrze wyglądać w ubraniach o chłodniejszych kolorach, mogą ponadto pozwolić sobie na najbardziej kontrastujące stylizacje, na przykład w kolorach czerni i bieli.

Tags
ubrania-do-siwych-wlosow

ABOUT THE AUTHOR