Breaking News
 |  | 

Uroda

Jak wybrać idealny salon kosmetyczny?

img-responsive

Od wyboru salonu kosmetycznego zależy jakość wykonywanych usług, efekt końcowy oraz nasze bezpieczeństwo. Jednak salonów kosmetycznych jest mnóstwo: jak wybrać ten odpowiedni, który cechuje się wysokiej jakości produktami oraz wykwalifikowaną kadrą pracowników? Oto kilka porad, które pomogą Ci sprawdzić, czy wybrana kosmetyczka na pewno zna się na rzeczy!

 

Wywiad Internetowy

 

Pierwszym etapem poszukiwań idealnego salonu kosmetycznego jest Internetowy wywiad. Większość salonów posiada własne strony Internetowe, na których możemy sprawdzić ceny i zakres oferty. Na portalach społecznościowych często możemy znaleźć dodatkowe profile zakładów – pozwala to na sprawdzenie opinii poprzednich klientów. Pamiętajmy jednak, że żadna opinia nie może być w stu procentach wiarygodna: te pozytywne mogą być wystawiane przez znajomych kosmetyczki, negatywne zaś – przed konkurencję. Możemy szacować, że w opiniach znajdziemy mniej więcej 50% prawdy, jednak pozwoli nam to na pierwsze pierwsze posortowanie gabinetów, które musimy wziąć pod uwagę. W Internecie być może znajdziemy też portfolio. Jest to szczególnie ważne jeśli decydujemy się na manicure, makijaż okolicznościowy lub trwały makijaż permanentny. Portfolio kosmetyczki najczęściej możemy znaleźć bezpośrednio na stronach internetowych i portalach społecznościowych, jeśli jednak takowe nie są udostępniane, możemy wystosować prośbę o przesłanie portfolio na nasz prywatny adres e-mail.

 

Jakość produktów i narzędzi

 

Od jakości wykorzystywanych produktów oraz narzędzi zależy zarówno nasze bezpieczeństwo, jak i końcowy efekt zabiegów. Na początek powinniśmy zorientować się w najlepszych markach urządzeń i kosmetyków, które wykorzystywane są przez kosmetyczki. Mając taką wiedzę łatwo możemy zestawić ją z wyposażeniem salonów urody. O większości nowoczesnych urządzeń lub prestiżowych serii produktów dowiemy się najprawdopodobniej ze strony Internetowej – w końcu jest to powód do dumy, z którym często właściciele i menedżerowie salonów kosmetycznych dzielą się z potencjalnymi klientami. Jeśli nie znajdziemy takiej informacji, możemy poprosić o przesłanie listy wykorzystywanych produktów i narzędzi w przypadku konkretnego zabiegu.

 

Wizyty próbne

 

W przypadku niektórych usług możemy wypróbować niektóre zabiegi. Doskonałym przykładem jest próbny makijaż oraz manicure weselny. W podobny sposób możemy wypróbować inne usługi, często w preferencyjnych cenach: maseczki, masaże i nieinwazyjne zabiegi pielęgnacyjne. To doskonały sposób na przetestowanie kilku salonów kosmetycznych przed wielkim wydarzeniem, podczas którego musimy wyglądać perfekcyjnie. Niestety, metoda ta nie jest pozbawiona wad. Przede wszystkim jest bardzo czasochłonna: w końcu szukając osoby, która nada naszym brwiom perfekcyjny kształt, powinniśmy rozpocząć testy umiejętności kosmetyczek nawet kilka miesięcy wcześniej.

 

Wizyta w salonie

 

Jeśli w dalszym ciągu nie jesteśmy pewni umiejętności i kompetencji osób pracujących w konkretnym salonie kosmetycznym, w każdej chwili możemy umówić się na drobny i bezpieczny zabieg, który umożliwi nam rozmowę z pracownikami. Do takich zabiegów może należeć masaż, nakładanie maseczki algowej czy zwykły pedicure. Choć w tym przypadku trudno ocenić same umiejętności pracowników, jest to doskonała okazja, by przekonać się jaka atmosfera panuje w salonie kosmetycznym. Podczas takiej wizyty możemy również sprawdzić, czy dany salon kosmetyczny posiada wyróżnienia w konkursach i certyfikaty udziału w szkoleniach oraz kursach zdobywane przez poszczególnych pracowników.

 

Bezpieczeństwo i higiena pracy

 

Higiena pracy kosmetyczki jest najtrudniejsza to sprawdzenia i zweryfikowania. Najlepiej zapytać o zabezpieczenia bezpośrednio podczas umawiania się na konkrety zabieg. Powinniśmy pamiętać, że podstawą bezpieczeństwa jest używanie rękawiczek ochronnych, korzystanie z urządzeń do dezynfekcji narzędzi oraz przeprowadzanie zabiegów inwazyjnych w sterylnych warunkach. W trakcie rozmowy telefonicznej możemy poprosić o informację na temat sposobu dezynfekcji narzędzi – będzie to znak dla pracowników o tym, że wymagamy najwyższej jakości zabiegów i konkretnych informacji, które mają obowiązek podać.

Bez względu na to, jakim rodzajem zabiegów kosmetycznych jesteśmy zainteresowani, powinniśmy starać się wybierać sprawdzone miejsce, których pracownicy przykładają uwagę do bezpieczeństwa i higieny pracy. Jeśli chodzi o idealny salon kosmetyczny Gliwice, podobnie jak inne duże miasta na terenie całej Polski, oferują dostęp zarówno do prestiżowych gabinetów kosmetycznych, jak i mniejszych, jednak wcale nie gorszych, rodzinnych przedsiębiorstw. Te drugie charakteryzują się zdecydowanie niższymi cenami, jednak to właśnie one powinny być przez nas skrupulatnie sprawdzane. Pozwoli to na zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa w trakcie zabiegu, umożliwi uzyskanie niezbędnych informacji do pielęgnacji ciała po zabiegu oraz pozwoli spędzić czas w przyjemnej atmosferze.

jak-wybrac-idealny-salon-kosmetyczny

ABOUT THE AUTHOR