Breaking News
 |  | 

Uroda

Mikrodermabrazja – skuteczny zabieg oczyszczania skóry

img-responsive

Obecnie profesjonalne gabinety kosmetyczne cieszą się coraz większą popularnością na rynku kosmetycznym. Wielu klientów dbających o piękny wygląd korzysta ze skutecznych zabiegów pielęgnacyjnych skóry zwanych mikrodermabrazją.

zabiegi kosmetyczne – mikrodermabrazja

Każda osoba dbająca o piękny wygląd swojej skóry coraz częściej korzysta z usług gabinetów kosmetycznych. Wykonywane są tutaj profesjonalne zabiegi kosmetyczne dzięki czemu większość klientów może cieszyć się piękną i zadbaną skórą do późnych lat życia. Jednym z powszechnie stosowanych zabiegów jest oczyszczanie skóry, które to jest bardzo istotnym zabiegiem pielęgnacyjnym pełniącym wiele ważnych funkcji w organizmie. Otóż w codziennej pielęgnacji skóry stosuje się tylko łagodne metody jej oczyszczania. Tymczasem nasza skóra wymaga od czasu do czasu bardziej efektywnych oraz głębszych zabiegów. Jednym z nich jest mikrodermabrazja, która to działa podobnie do peelingu mechanicznego. Zabieg ten nie tylko skutecznie oczyszcza skórę, lecz także pobudza procesy regeneracyjne.

Oczyszczanie skóry

Metody oczyszczania skóry kosmetycy zazwyczaj dobierają w zależności od stanu skóry, celu wykonywania zabiegu oraz pory dnia lub roku. Całokształt zabiegów oczyszczania skóry składa się z kilku etapów do których to dobiera się odpowiedni preparat. Podczas oczyszczania powierzchni skóry usuwane są z niej resztki wydzielin gruczołów skórnych takich jak łój, pot, zrogowaciałe komórki naskórka oraz zanieczyszczenia w postaci brudu, pyłu, mikroorganizmów, resztek makijażu i używanych kosmetyków. Wykorzystywane środki dzieli się na emulsje na bazie wody, preparaty na bazie oleju oraz peelingi. W celu głębokiego oczyszczenia skóry wykorzystuje się bardziej agresywne metody, które usuwają także powierzchowne warstwy zrogowaciałego naskórka. Grupa tych zabiegów określana jest nazwą peelingi, od angielskiego słowa peel – złuszczać się. Wyróżnia się tutaj kilka rodzajów zabiegów kosmetycznych. Pierwszym z nich jest peeling mechaniczny, który odbywa się za pomocą kosmetyku zawierającego drobinki ścierające, które podczas masażu palcami, czy też specjalną szczotką zdzierają powierzchowną warstwę naskórka.

peeling mechaniczny

Odmianą peelingu jest mechanicznego jest właśnie dermabrazja oraz mikrodermabrazja, do wykonania których wykorzystuje się specjalne aparaty kosmetyczne. Drugim rodzajem zabiegu jest peeling enzymatyczny polegający na stosowaniu enzymów trawiennych pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego. Preparaty zawierające enzymy złuszczają zewnętrzną warstwę naskórka poprzez trawienie tłuszczy oraz białek. Innym rodzajem oczyszczania naskórka jest peeling chemiczny podczas którego wykorzystuje się substancje o silnym działaniu, wśród których można wymienić fenol, kwas salicylowy, kwas glikolowy oraz kwasy owocowe. Kolejnym rodzajem jest peeling fizyczny. W tym przypadku do złuszczania naskórka wykorzystuje lasery wysokoenergetyczne lub krioterapię, w postaci ciekłego azotu. Podczas tego zabiegu następuje denaturacja powierzchownej warstwy tkanek, a następnie jej skuteczne złuszczenie.
Zabieg mikrodermabrazji jest zabiegiem należącym do trzeciej generacji systemów wykorzystujących mechaniczne pokonanie bariery warstwy rogowej w celu wykonania przezskórnej penetracji makromolekuł. Oprócz mikrodermabrazji wymienia się również termoablację laserową, elektroporację, ultrasonografię kawitacyjną oraz mikroigły. Dzięki wykonywaniu w gabinetach kosmetycznych takich skutecznych zabiegów każdy z nas może cieszyć się piękną i zadbaną skórą przez długie lata.

 

mikrodermabrazja-skuteczny-zabieg-oczyszczania-skory

ABOUT THE AUTHOR