Breaking News
 |  | 

Uroda

Ciało po porodzie

img-responsive

Poród dziecka może odbywać się naturalnie poprzez tak zwane siły natury lub poprzez cesarskie cięcie. Wiele kobiet po cesarskim cięciu zastanawia się, w jaki sposób może wspomóc regenerację swojej skóry. Cesarskie cięcie wykonuje się poziomo i ma około 6 centymetrów długości. Cięcie wykonywane jest nad linią włosów łonowych. Lekarze wykonujący na pacjentach cesarskie cięcie zazwyczaj stosują wchłanialne szwy, dzięki którym nie musimy się później martwić, o ich bolesne wyciąganie.

Kobiety po wykonanej tak zwanej cesarki skarży się na swędzenie, odrętwienie, a nawet bolesności brzucha. Z tych właśnie powodów najczęściej decydują się na niedotykanie i niepodejmowanie żadnych kroków w tym temacie. Jest to jednak duży błąd, ponieważ w rzeczywistości możemy na różne sposoby poradzić sobie z naszymi dolegliwościami. Jedną z najlepszych form oddziaływania jest pas uciskowy po cesarce, który daje nam ogromne wsparcie przy przyspieszaniu procesu powracania do normalnego wyglądu po ciąży.

W trakcie ciąży skóra brzucha bardzo się rozciąga, co dokładnie widać po porodzie. Pas uciskowy może nam pomóc w uporaniu się z problemem. Jest to bardzo komfortowe, ponieważ pasy uciskowe idealnie dopasowują się do ciała. Dotyk, każde oddziaływanie na ranę po cesarskim cięciu jest dobre z tego względu, że stymuluje zakończenia i pozytywnie pomaga w przywróceniu czucia w tych okolicach. Pasy uciskowe odpowiednio stymulują, “układają” naszą skórę na brzuchu, a dodatkowo dają nam efekty w postaci wspomagania prostej postawy ciała.

cialo-po-porodzie

ABOUT THE AUTHOR