Breaking News
 |  | 

Uroda

Jak wykonać szybki i trwały makijaż zimowy

img-responsive

Niskie temperatury, wiatr, śnieg i deszcz mogą powodować, że zimowy makijaż stanie się prawdziwą udręką. Spływający tusz, rozmazane cienie czy podkład schodzący ze skóry – to częsty widok zimą. Jak wykonać prawidłowo zimowy makijaż? Na czym się skupić? Jakie kosmetyki wybrać? Podpowiadamy!

Jakie kosmetyki do zimowego makijażu wybrać?

Zimowy makijaż powinien mieć konkretne podstawy, czyli zadbaną i właściwie wypielęgnowaną cerę. Kosmetyki, których używamy do makijażu są ważne, jednak stanowią kwestię drugorzędną. Zimą występuje wiele czynników, które mogą sprawiać, że nasza skóra jest przesuszona i niedostatecznie nawilżona. Zaradzić temu mogą właśnie odpowiednie kosmetyki.

Warto więc zadbać najpierw o odpowiednie nawilżenie skóry, by była ona w jak najlepszym stanie. Codziennie warto więc używać emulsji nawilżającej i odżywczego kremu. Kilka razy w miesiącu warto również zastosować kremy z kwasami. Tak zadbana i wypielęgnowana cera pozwoli na wykonanie prawidłowego makijażu każdego dnia. Pamiętajmy również, że zimą przed nałożeniem podkładu, warto zastosować krem z filtrem, który będzie chronił skórę twarzy przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych.

Makijaż na zimę – na czym się skupić?

W zimowym makijażu postaw na barwy charakterystyczne dla tej pory roku. Są to: złoto, miedź, brąz, granat, róż i fiolet. Zimą warto postawić na kosmetyki, które odbijają światło, czyniąc skórę bardziej promienną i rozświetloną. Wybieraj więc metaliczne cienie, róż z brokatem czy transparentny, mieniący się błyszczyk do ust.

Trwały makijaż na zimę – wybierz właściwe kosmetyki

Spotkania z przyjaciółmi, karnawałowe przyjęcia czy drobne imprezy w gronie najbliższych– zima rządzi się swoimi prawami. Podczas wykonywania zimowego makijażu warto stawiać na sprawdzone sposoby i skuteczne triki, które sprawią, że cera będzie wyglądać nieskazitelnie, a Ty będziesz czuć się kobieco w każdej sytuacji. By makijaż był bardziej trwały, na krem warto zastosować bazę silikonową. Po jej nałożeniu odczekaj kilka minut i nałóż podkład. Pod koniec, warto zastosować utrwalacz do makijażu, który sprawi, że kosmetyki pozostaną na swoim miejscu przez cały dzień.

Pamiętajmy, że kluczem do wykonywania trwałego i profesjonalnego makijażu są odpowiednie kosmetyki. Stawiając na sprawdzone produkty jesteśmy w s tanie wyczarować look jak z pokazów mody. Produkty najwyższej jakości znajdziesz w sklepie internetowym https://gazemee.com/. Sprawdź szeroki asortyment naszej drogerii i ciesz się profesjonalnymi kosmetykami każdego dnia. GazeMee to nie tylko kosmetyki do makijażu, ale również produkty do pielęgnacji. Znajdziesz tu więc również pianki do mycia twarzy czy kosmetyki barberskie. Pamiętaj, że kluczem do wykonania profesjonalnego makijażu zawsze powinna być zadbana, nawilżona i promienna cera. Trzymajmy się więc zasady – najpierw pielęgnacja, później makijaż.

 

Tags
jak-wykonac-szybki-i-trwaly-makijaz-zimowy

ABOUT THE AUTHOR