Breaking News
 |  | 

Zdrowie

Przyczyny bólu brzucha u dzieci

img-responsive

Powodów bólu brzucha u dziecka może być naprawdę dużo. Nie należy jednak żadnych objawów u dzieci bagatelizować. Takie działanie może mieć bowiem straszne skutki. Pytanie jednak, co może dolegać naszemu maluchowi?

Przyczyny bólu brzucha

Jedną z przyczyn, może być po prostu stres. Chyba każdy z nas spotkał się z sytuacją, w której z nerwów, aż skręcało nas w żołądku. Dzieci mają dokładnie tak samo. Nasz maluch może poczuć się źle nawet przez to, że nie chce iść do przedszkola. Nie należy jednak zakładać od razu takiej opcji.
Inny powód to może być zwykłe zatrucie. Nieodpowiedni posiłek, może jakieś uczulenie lub po prostu nieświeży składnik. Innym powodem może być przejedzenie. Może po prostu nasz maluch zjadł za dużo i to mu zaszkodziło. Nie należy jednak zapominać, że mogą to być objawy poważniejszych problemów zdrowotnych, takich jak pasożyty lub zapalenie wyrostka robaczkowego. Trzeba dobrze zlokalizować źródło problemu.

Leczenie. Co zrobić gdy dziecko boli brzuszek?

Przede wszystkim, należy postarać się zlokalizować przyczynę bólu. Bez tego nie warto podejmować żadnych działań. Jest wiele grup na Facebooku i pytań: moje dziecko boli brzuszek, co zrobić. Jakie są powody? Jak sobie poradzić. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie ze zlokalizowaniem przyczyny powinniśmy jak najszybciej udać się do specjalisty. Jeśli jednak jesteśmy pewni, że nie dolega naszemu maluchowi nic poważnego, możemy przeanalizować co zjadł i ewentualnie ograniczyć pewne produkty w jego diecie. Bardzo ważne, aby nie podawać dziecku nic ciężkiego, a już w szczególności w godzinach wieczornych.

Jeśli jednak podejrzewamy, że ból może być spowodowany właśnie stresem, warto porozmawiać z dzieckiem. Uspokoić je oraz w spokojny sposób wyjaśnić co jest przyczyną takiego stresu. Nie powinniśmy bagatelizować, żadnego niepokojącego sygnału ponieważ może to tylko pogorszyć sytuację.

Nie polecamy również podawać dziecku żadnych leków bez konsultacji z lekarzem lub osobą uprawnioną.

Tags
przyczyny-bolu-brzucha-u-dzieci

ABOUT THE AUTHOR