Breaking News
 |  | 

Zdrowie

Zdrowy tryb życia dla początkujących

img-responsive

Zdrowy tryb życia to coraz bardziej popularna ideologia, która zrzesza ogromną część społeczeństwa dla której priorytetem jest zdrowie. Chcemy wyglądać i czuć się lepiej, żyć dłużej i utrzymać dobry stan zdrowia. Jednak wciąż wiele osób uważa, że prowadzenie zdrowego trybu życia jest drogie i wymaga mnóstwa energii. Oto 10 kroków, które pozwolą Ci na wprowadzenie zdrowszych zasad do Twojego życia!

1. Wybieraj naturalne produkty

Podstawą prowadzenia zdrowej diety są jej produkty. Wybieraj nieprzetworzone artykuły spożywcze, które nie posiadają sztucznych dodatków. Sprawdzaj etykiety – to na nich są wszystkie niezbędne informacje.

2. Kupuj od producentów

Z pewnością w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania znajdziesz lokalnych producentów mięsa, nabiału, pieczywa czy produktów długoterminowych. Możesz wybrać także produkty z innych regionów kraju z dostawą do domu. Pozwoli to na zachowanie jakości i świeżości jedzenia.

3. Postaw na sezonowość

Nasz kraj od wiosny do późnej jesieni obfituje w sezonowe warzywa i owoce. Możesz je również konserwować, mrozić lub wekować, dzięki czemu dostarczysz witamin i minerałów także w zimowych miesiącach.

4. Rób 10. 000 kroków dziennie

Wydaje się dużo? W rzeczywistości to zaledwie 5 kilometrów! Możesz wybrać się na dłuższy spacer, wysiąść wcześniej z autobusu lub po prostu ruszać się między wykonywaniem obowiązków.

5. Staraj się być aktywnym przez cały dzień

Wybierz szybki marsz do sklepu zamiast pięciominutowej przejażdżki autem lub staraj się ruszać w trakcie przerwy w pracy. To małe rzeczy, które w dużym stopniu wpływają na naszą kondycję.

6. Wyjdź z domu

Aktywność na świeżym powietrzu jest nie tylko zdrowa. To doskonały sposób na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Popołudniowa wycieczka rowerowa, niedziela na rolkach czy wypad na plażę z piłką do siatkówki to przede wszystkim wspaniała rozrywka.

7. Znajdź czas na regularne treningi

Oczywiście, byłoby idealnie, gdybyś każdego dnia wygospodarował 30 minut na intensywniejsze ćwiczenia. Jednak na początek wystarczą dwie godziny tygodniowo w fitness klubie lub na siłowni, by poczuć różnicę. Jeśli fitness i podnoszenie ciężarów nie są dla Ciebie dobrą zabawą, możesz ćwiczyć w domu lub wykonywać tzw. street workout.

8. Regularnie się badaj

Podstawowe badania krwi mogą w szybki sposób wykazać niedobory minerałów. Zdrowy tryb życia to także profilaktyka lekarska, o którą należy dbać przez całe życie. W przypadku wszelkich niedoborów warto zainwestować w suplementy diety, które dostarczą naszemu organizmowi wszystkie niezbędne witaminy i minerały, które nie są dostarczane z pożywieniem.

9. Pij wodę

Zrezygnuj ze słodkich napojów na rzecz wody niegazowanej. Możesz używać naturalnych ziół i owoców, by polepszyć jej smak. Zaleca się pić minimum 2 litry płynów dziennie, jednak ten przydział zwiększa się podczas wysokich temperatur oraz uprawiania sportu.

10. Śpij więcej

Właściwa dawka snu jest niezbędna do zachowania dobrego stanu zdrowia. Podczas snu nasze ciało się regeneruje i odpoczywa, zdobywa energię na wyzwania kolejnego dnia i lepiej radzi sobie z codziennym stresem.

 

zdrowy-tryb-zycia-dla-poczatkujacych

ABOUT THE AUTHOR