Breaking News
 |  | 

Zdrowie

Ćwiczenia fizyczne – gdzie je uprawiać?

img-responsive

Zdrowy tryb życia zyskuje na popularności. Coraz częściej dbamy o swoją sylwetkę, dietę i zdrowie. Jednak dla wielu osób regularne uprawianie sportów może być nie lada wyzwaniem. Istotą jest jednak wybór odpowiedniej aktywności fizycznej. Podpowiadamy jak to zrobić, by wytrwać w swoich postanowieniach!

Ćwiczenia w domu

Ćwiczenia w domu mają jedną wyjątkową zaletę: możemy je wykonywać niemal bezpłatnie. Potrzebujemy jedynie miejsca, odrobiny czasu i motywacji. W domu możemy wykonywać ćwiczenia z zakresu takich sportów jak kalistenika, joga, stretching czy ćwiczenia wydolnościowe. Dużym ułatwieniem będzie zainwestowanie w hantle, skakankę czy matę. To aktywność jednak przede wszystkim dla osób wyjątkowo zmotywowanych, które nie szukają wymówek.

Ćwiczenia na świeżym powietrzu

Aktywność na świeżym powietrzu to zdecydowanie najlepszy wybór. Pozwala na maksymalne dotlenienie, dzięki czemu kompleksowo dbamy o zdrowie. Do rodzajów tej aktywności możemy zaliczyć zarówno takie sporty jak jogging, nordic walking czy jazda na rowerze, jak i ćwiczenia przy wykorzystaniu infrastruktury miejskiej (tzw. street workout). W letnich miesiącach w wielu miastach znajdziemy także darmowe treningi zumby lub jogi w miejskich parkach.

Ćwiczenia na siłowni

Siłownia to miejsce, które sprawdzi się przede wszystkim u osób wyjątkowo nastawionych na poprawę wyglądu ciała. Umożliwia ona dostęp do profesjonalnego sprzętu oraz pomocy doświadczonych instruktorów. Niestety, to rozwiązanie może być stosunkowo drogie – w zamian jednak otrzymujemy możliwość treningów najwyższej jakości. Siłownia sprawdza się także u osób, które często szukają wymówek: opłata za karnet działa na naszą podświadomość, przez co bardziej dbamy o regularne treningi.

Zajęcia grupowe

Do zajęć grupowych możemy zaliczyć zarówno sesje w fitness klubach, jak i sztuki walki czy sporty zespołowe. Te szczególne aktywności przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które mają konkretne cele wizualne i sprawnościowe. Zajęcia grupowe są często bardziej dynamiczne oraz wpływają na naszą motywację. Dzięki ustalonym godzinom zajęć możemy być bardziej zmotywowani do wytrzymania całej sesji sportowej. Wadą zajęć grupowych jest sztywny grafik, któremu musimy się podporządkować – w przypadku ćwiczeń w domu lub na siłowni mamy większą dowolność odnośnie terminów i godzin ćwiczeń.

Z pewnością warto próbować różnych aktywności fizycznej oraz mieszać różne dyscypliny sportowe. Pozwoli to kompleksowo zadbać o zdrowie oraz przyniesie maksymalne efekty w stosunku do wydolności i kondycji ciała.

 

cwiczenia-fizyczne-gdzie-je-uprawiac

ABOUT THE AUTHOR