Breaking News
 |  | 

Uroda

Wyprawka dla pierwszoklasisty

img-responsive

Pierwszy dzień w szkole wiąże się z bardzo dużym stresem – nie tylko dla naszych dzieci, ale również dla nas, rodziców. Ale to nie tylko strach i nerwy: pierwsze spotkanie ze szkołą oznacza także koszty, które należy ponieść. W pięciu punktach podpowiadamy o czym należy pamiętać w trakcie kompletowania wyprawki dla pierwszoklasisty!

1. Ubrania i obuwie

Pierwszoklasista powinien posiadać odpowiednie obuwie zmienne, które będzie bezpieczne i funkcjonalne. Buty dziecięce do szkoły powinny mieć gumową podeszwę, która zapobiegnie poślizgom – moda nie jest tu priorytetem. Warto zakupić również dodatkowe sportowe buty dziecięce – zwykłe trampki sprawdzą się na szkolnym korytarzu, jednak mogą powodować urazy na boisku lub sali gimnastycznej. Pierwszoklasista powinien posiadać także odpowiedni strój galowy oraz kilka sportowych zestawów na zajęcia z wychowania fizycznego.

2. Artykuły papiernicze

Podstawą są oczywiście zeszyty (w kratkę i w trzy-linię), bloki (techniczny i rysunkowy), farby plakatowe i akwarelowe, pastele, kredki i plastelina. W domu dodatkowo warto mieć zapas bibuły, kolorowe bloki i papier samoprzylepny – te artykuły mogą przydać się w trakcie tworzenia dodatkowych prac plastycznych. Niezbędne będzie także pióro – nauczyciel może wymagać pióra ze stalówką lub pióra kulkowego, przez co lepiej wstrzymać się z jego zakupem dużo wcześniej.

3. Akcesoria higieniczne

Pierwszoklasista powinien mieć zestaw do szczotkowania zębów, jednak często nie jest on wymagany już od pierwszych zajęć. Naszą pociechę dobrze zaopatrzyć w chusteczki (zwykłe i nawilżające).

4. Plecak

To oczywiście podstawowe wyposażenie każdego ucznia. Plecak lub tornister powinien być lekki i usztywniony z tyłu oraz musi posiadać miękkie, wzmacniane i stosunkowo szerokie ramiona. To element wyposażenia pierwszoklasisty, na którym nie warto oszczędzać – w końcu od jakości i wykonania zależy nie tylko jego trwałość, ale również bezpieczeństwo naszej pociechy.

5. Dodatkowe akcesoria

W trakcie kompletowania wyprawki powinniśmy pamiętać o zakupie pojemników na drugie śniadanie czy lekkiej butelki wielokrotnego użytku – dzięki temu będziemy mogli przyrządzać smaczne i pożywne posiłki do szkoły. Przyda się również materiałowy worek na obuwie. W sklepach dla najmłodszych znajdziemy ogromny wybór różnych dodatkowych akcesoriów, które przydadzą się w trakcie nauki w szkole. Dodatkowo produkty wykonywane są w różnych wzorach, dzięki czemu nasze dzieci będą mogły wybrać akcesoria z bohaterami ulubionych bajek, filmów i gier.

 

wyprawka-dla-pierwszoklasisty

ABOUT THE AUTHOR