Breaking News
 |  | 

Uroda

Wyprawka dla przedszkolaka – o czym musisz pamiętać?

img-responsive

Pierwsza wizyta w przedszkolu to duże wyzwanie zarówno dla naszych dzieci, jak i nas – rodziców. Z pewnością warto już kilka miesięcy wcześniej rozpocząć kompletowanie niezbędnych artykułów, by uniknąć nagłych i dosyć dużych wydatków. O czym musimy pamiętać w trakcie kupowania wyprawki?

Ubrania i obuwie

Kilka miesięcy przed rozpoczęciem nauki w przedszkolu warto przejrzeć garderobę naszej pociechy. Musimy pamiętać, że dzieci powinny mieć w przedszkolu dodatkową parę spodni, bielizny i koszulkę w razie nieprzewidzianych wypadków. Powinniśmy także skompletować kilka par wygodnych butów, które nadają się do chodzenia w pomieszczeniach. Jeśli przedszkole prowadzi gimnastykę powinniśmy także skompletować kilka zestawów sportowych – warto wcześniej dowiedzieć się jakie zasady panują w wybranej przez nas placówce (niektóre przedszkola wymagają, by ubrania były w określonych kolorach i fasonach). Moda dziecięca jest na tyle rozbudowana, że odpowiednie ubranka znajdziemy bez problemu w większości dużych galerii handlowych.

Artykuły papiernicze

Każdy rodzic wcześniej dostaje listę artykułów, które należy dostarczyć bezpośrednio do przedszkola. W jej skład mogą wchodzić takie artykuły jak bloki rysunkowe, kredki, farby czy plastelina. W czasie wizyty w dużym sklepie papierniczym warto także zaopatrzyć się w dodatkowe produkty ozdobne: tasiemki, brokaty czy naklejki, które będą używane sezonowo do wykonywania konkretnych prac. Dodatkowy komplet artykułów papierniczych w domu przyda się do rozwijania pasji dziecka i tworzenia prac plastycznych.

Dodatki i akcesoria

Nasze dziecko powinno posiadać komplet do szczotkowania zębów (pasta, szczoteczka, etui na szczoteczkę i kubeczek). Przyda się także funkcjonalny worek na buty – moda dziecięca także w tym wypadku nadąża za trendami, a sklepy z akcesoriami dla dzieci oferują różne wzory zaczerpnięte z bajek, gier i filmów animowanych. Choć plecak na tym etapie jeszcze nie jest niezbędny, warto zakupić niewielki, lekki plecaczek, w którym będzie można przenieść wybrane zabawki, książkę czy niezbędne akcesoria. Jeśli nasza pociecha przyjmuje stale lekarstwa także powinniśmy je wcześniej dostarczyć do przedszkola z wyraźną i jasną instrukcją użytkowania.

Kompletowanie wyprawki może być zadaniem bardzo czasochłonnym. Z pewnością w poszukiwania poszczególnych ubrań, dodatków i artykułów warto zaangażować nasze dziecko. Dzięki temu sprawimy, by poszło do przedszkola ze wszystkimi niezbędnymi produktami, ale również sprawimy mu mnóstwo radości w trakcie wyboru odpowiednich artykułów.

 

wyprawka-dla-przedszkolaka-o-czym-musisz-pamietac

ABOUT THE AUTHOR