Breaking News
 |  | 

Uroda

Jak pozbyć się zbędnych kilogramów?

img-responsive

Wiele osób po długiej zimie, pragnie zrzucić kilka kilogramów, zanim nadejdzie lato. Wyjazd nad morze, nad jezioro lub do ciepłych krajów, to konieczność założenia stroju kąpielowego i wyjścia na plażę. Dlatego też, szukamy szybkich i skutecznych sposobów na odchudzanie. Przy zachowaniu kilku najważniejszych zasad, nie będzie to ani zbyt trudne, ani męczące.

Planowanie

Bardzo ważne jest pilnowanie stałych pór, spożywania posiłków. Jedząc w odpowiednich odstępach czasu, unikniemy nienaturalnych napadów głodu i niepotrzebnego objadania się. Wielogodzinne przerwy pomiędzy kolejnymi daniami, doprowadzają do wzmożonego łaknienia. Stałe dostarczanie pokarmów, zapewnia ciągły i stabilny dopływ energii i wspomagają prawidłowe procesy przemiany materii. Ciągłe chodzenie głodnym powoduje, że odchudzanie jest całkowicie nieefektywne i może przynieść więcej szkód niż pożytku.

Jedzenie w domu

Potrawy przygotowywane w domu są znacznie pewniejsze od tych spozywanych na mieście. Mamy kontrolę nad wszystkimi produktami spożywczymi, które dodajemy jako składniki. Ciężko przewidzieć i policzyć odpowiednie proporcje tłuszczów, węglowodanów oraz białek w posiłkach zakupionych w restauracji lub barze. Najważniejszym o co dbają takie miejsca to smak, niekoniecznie zawartość.

Woda

Wypicie odpowiedniej ilości wody w trakcie dnia, gwarantuje prawdłowy poziom płynów w organizmie i wspomaga odchudzanie. Wypicie mocnej herbaty, kawy lub dosładzanych napojów, spowodować może pogłębienie odwodnienia i znacznie utrudnić dalszą utratę nadprogramowych kilogramów. Napoje gazowane, któe zawierają w sobie duże ilości cukru, mogą całkowicie zmienić bilans energetyczny i zamiast tracić, to zaczniemy dodatkowo przybierać na wadze. Soki, które kojarzą nam się z witaminami, również mają w sobie cukier i zaledwie 2 lub 3 szklanki w trakcie dnia, popsują cały proces odchudzania. Płyny mogą być bombą kaloryczną, w bardzo niepozornej formie. Czysta, niedosładzana woda to najlepszy wybór i powinien to być pierwszy krok w drodze do smuklejszej sylwetki.

Proste produkty

Choć półki sklepowe uginają się pod ciężarem produktów, reklamowanych jako lekkie i dietetyczne. Patrząc jednak na etykiety, można odnieść wrażenie, że nie jest to produkt spożywczy, a produkt chemiczny. Produkty oznaczane jako light, mają bardzo dużo cukru w zastępstwie tłuszczu. Cukry proste zaspokoją głód, ale tylko na krótki czas. Nie dostarczą nam one potrzebnych składników odżywczych, minerałów oraz witamin. Znacznie lepiej jest wybrać produkty o jak najprostszym składzie, świeże warzywa i owoce.

Brak głodu

Będąc na diecie absolutnie nie należy się głodzić. Nie należy się objadać i spożywać większej ilości kalorii niż powinniśmy. Tak samo zbyt mała ilość kalorii, znacznie spowolni metabolizm i zamiast pomóc się odchudzić, spowoduje późniejszy efekt przybrania jeszcze większej wagi.

jak-pozbyc-sie-zbednych-kilogramow

ABOUT THE AUTHOR