Breaking News
 |  |  | 

Uroda Zdrowie

Czym jest trądzik torbielowaty?

img-responsive

Trądzik torbielowaty to rodzaj bolesnego, głęboko zakorzenionego trądziku, który powoduje powstawanie dużych cyst pokrywających twarz, szyję, klatkę piersiową lub plecy. W przeciwieństwie do zaskórników, które są zatkanymi porami, które powodują czarno-białe zaskórniki lub trądzik ropny, który jest zatykaniem mieszków włosowych i gruczołów łojowych, ten trądzik jest wywoływany wyłącznie przez hormony. Ten rodzaj trądziku jest dość łatwy do wykrycia, ale trochę trudniejszy do wyleczenia.

Przyczyny trądziku torbielowatego. Zdrowie na twarzy.

Trądzik ten jest na ogół spowodowany genetyczną nierównowagą hormonalną. Dlatego większość przypadków występuje wśród nastolatków, kobiet miesiączkujących i kobiet w ciąży.
Gruczoły łojowe skóry stają się wrażliwe na skutek wzrostu poziomu testosteronu (męskich hormonów). Te wrażliwe gruczoły wytwarzają następnie nadmierną ilość sebum, która zatyka pory. Tworzy to twarde i opuchnięte pryszcze, które nigdy nie unoszą się na powierzchni skóry. Te pryszcze pękają pod skórą i powodują bolesne zapalenie skóry.

Jak leczyć trądzik torbielowaty?

Leczenie trądziku torbielowatego jest trudne, żmudne i podstępne, ale nie traćcie nadziei! Nadal można pozbyć się trądziku torbielowatego i pozostałych blizn. Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby poprawić swój stan:
Po pierwsze, nie ściskaj cyst! Cysty zwykle nie mają białego zaskórnika, który unosi się na powierzchnię, więc manipulując stanem zapalnym, możesz spowodować jeszcze większy problem niż wcześniej. Cysty po uszczypnięciu najprawdopodobniej pozostawi trwałe, oczywiste blizny, więc pozwól cystom odejść!
Ponadto ważne jest przestrzeganie rutyny pielęgnacji skóry, która złuszcza, nawilża i odmładza skórę. Możesz również zmniejszyć stan zapalny, nakładając aloes, lód lub inne chłodziwa na obszary problemowe.
Badania pokazują, że trądzik jest często powiązany ze spożyciem produktów mlecznych przez organizm, więc spróbuj ograniczyć ich spożycie, aby sprawdzić, czy jest przyczyną trądziku torbielowatego.
Na koniec poznaj wszystkie różne opcje z dermatologiem. Dermatolog pomoże ci rozwiązać twoje problemy i zbadać różne opcje!

 

Tags
czym-jest-tradzik-torbielowaty

ABOUT THE AUTHOR