Breaking News
 |  | 

Uroda

Planowanie wesela

img-responsive

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni, który młoda para zapamięta na całe swoje życie. Tego dnia dzieje się bardzo wiele rzeczy, które mogą spowodować stres i niepotrzebne nerwy. Aby uniknąć przykrych niespodzianek lub niezaplanowanych wypadków, warto znacznie wcześniej zająć się organizacją i planowaniem, jak ma wyglądać wymarzony ślub.

Rok

Już około 12 miesięcy wcześniej, warto pomyśleć o budżecie, jaki chcemy przeznaczyć na ślub i wesele. Jest to pierwsza, bardzo ważna decyzja, od której będą zależeć wszystkie kolejne. W większych miastach, wiele sal weselnych zarezerwowanych jest dużo wcześniej, dlatego jest to moment na rozejrzenie się za taką, któa najbardziej nam odpowiada. Po rezerwacji sali, możemy zaczać rozglądać się i orientować wśród takich usługodawców, jak fotograf, kamerzysta, orkiestra.

8 miesięcy

Wstępna lista gości weselnych, pozwoli nam na określenie ile pieniędzy pozostanie na usługodawców i inne ważne kwestie. 8 miesięcy przed ślubem, warto zarezerwować usługodawców, aby mieć pewność, że w naszym najważniejszym dniu, będą towarzyszyć nam osoby doświadczone, do których będziemy mieć pełne zaufanie. Ślub to jedyny taki dzień w naszym życiu, po którym pozostają nam zdjęcia oraz film, dlatego nie ma sensu oszczędzać najbardziej właśnie na tych usługach i później żałować nie zbyt udanych pamiątek. W tym momencie naszej organizacji, dobrze jest pomyśleć już o urlopie w pracy. Kilka dni przed ceremonią oraz czas na podróż poślubną po uroczystości.

Pół roku

Wybieranie zaproszeń ślubnych to bardzo przyjemna sprawa. Kiedy w ręku trzymamy pierwsze egzemplarze, podekscytowanie rośnie i zaczynamy odliczanie do naszego wielkiego dnia. Ślub to przede wszystkim uroczystość rodzinna, dlatego nasi bliscy powinni mieć odpowiednio więcej czasu na przygotowanie się do przybycia na nasze wesele. Pół roku to także idealny czas na wybranie i kupienie sukienki ślubnej oraz garnituru. Przymierzanie pięknych ślubnych kreacji, wprowadza w ślubny nastrój i sprawia, że zaczynamy coraz bardziej czuć się jak para młoda.

1 dzień

Dzień przed najważniejszym wydarzeniem w naszym życiu jest bardzo szczególny. Choć emocje, mogą być ciężkie do opanowania, jest to ostatni i bardzo ważny etap przygotowań. Tego dnia musimy przyszykować dokumenty takie jak dowody osobiste i inne ważne zaświadczenia, potrzebne w zależności od charakteru ceremonii. Jest to również dzień, w którym kończymy dekoracje sali oraz zawozimy wszystkie ciasta, owoce oraz napoje.

Ten dzień

W dniu ślubu, powinniśmy już tylko cieszyć się i celebrować naszą miłość. Jeśli odpowiednio wcześniej zadbaliśmy o przygotowania i zaplanowaliśmy każdy szczegół, nic nie popsuje nam tego dnia.

 

Tags
planowanie-wesela

ABOUT THE AUTHOR