Breaking News
 |  | 

Uroda

Jak wzmocnić włosy po lecie?

img-responsive

Na pewno każdy zdaje sobie sprawę z tego, iż o włosy powinniśmy dbać. Tym bardziej po sezonie letnim. W lato jest gorąco więc włosy narażone są na promienie słoneczne. Mogą się przez to wysuszać. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić sposoby jak wzmocnić włosy po lecie.

Sposoby na wzmocnienie włosów

Po sezonie letnim nasze włosy nie zawsze wyglądają tak jak sobie tego zażyczymy. Włosy stają się wtedy matowe, suche i łamliwe. Dlatego w takich przypadkach, szczególnie kobiety decydują się na wizytę u fryzjera i obcięcie włosów. Jednak to jest ostateczność. Obecnie na rynku istnieją sposoby, które pomogą nam wzmocnić nasze włosy. Można stosować do tego zarówno środki dostępne w drogeriach i aptekach, a także stosować do pielęgnacji domowe sposoby.
Czy ktoś wie co psuje kondycję naszych włosów prócz promienie słoneczne? Otóż można zaliczyć do tego także: wiatr, wysokie temperatury, klimatyzacja, nieodpowiednia dieta, zła pielęgnacja. Przez te wszystkie czynniki skóra zaczyna się przetłuszczać, a włosy łamać lub rozdwajać. Co jest zatem potrzeba naszym włosom, aby przywrócić im naturalny blask? Na pewno duża dawka różnych składników odżywczych typu: witaminy A i E, proteiny i keratynę. Takie składniki możemy znaleźć w gotowych produktach przeznaczonych do pielęgnacji. Jednak warto kupować tak zwane dermokosmetyki. Te przynajmniej nie mają nic chemicznego w sobie. Niezbędnym składnikiem też są oczywiście oleje roślinne i inne naturalne substancje, które mają właściwości nawilżające. Co jeszcze warto robić, aby włosy były piękne i zdrowe? Otóż warto stosować peeling, szczególnie głowy. Jeśli będziemy robić to regularnie to możemy mieć pewność, że uda nam się zarówno oczyścić skórę z martwych komórek, ale także poprawimy mikrokrążenie. Dzięki temu dotlenimy komórki.
Kolejnym ważnym krokiem jest oczywiście olejowanie włosów. Nie każdy wie, ale metoda ta jest uznawana za najbardziej skuteczną, gdyż pomaga uzupełnić ubytki w powstałych w łuskach włosa.
Włosy należy myć delikatnie w najlepiej naturalnych szamponach. Dodatkowo po umyciu głowy, warto stosować także naturalne odżywki do włosów. To wszystko da jeszcze większy efekt.
Na rynku można spotkać różnego rodzaju maski do stosowania na włosach. Nimi też warto się zainteresować. Tylko pamiętajmy, iż należy wybierać je pod typ naszych włosów. Wszystko po to, abyśmy sobie nie zaszkodzili jeszcze bardziej.
Ponadto w salonach fryzjerskich także oferowane są zabiegi, które mają za zadanie zregenerować nasze włosy. Jednak takie usługi trochę kosztują, dlatego większość decyduje się tylko na podcięcie końcówek.

Jeśli któraś z kobiet cierpi na taki problem z włosami to warto, aby zmieniła także swoje nawyki żywieniowe. Jedzenie ma duży wpływ na wygląd włosów.

Tags
jak-wzmocnic-wlosy-po-lecie

ABOUT THE AUTHOR