Breaking News
 |  | 

Zdrowie

Dlaczego warto stosować irygator do zębów?

img-responsive

Na sklepowych półkach można znaleźć całą masę produktów, które mają pomóc w utrzymaniu higieny jamy ustnej. Na czele stoją oczywiście różnego rodzaju szczoteczki do czyszczenia zębów. Największą popularnością cieszą się wciąż szczoteczki manualne. Na ich korzyść przemawia przede wszystkim niska cena. Konsumenci mają ponadto do wyboru jeszcze szczoteczki elektryczne oraz szczoteczki soniczne. Jest jeszcze jedno rozwiązanie, które do tej pory nie było znane szerszej społeczności. Mowa mianowicie o irygatorach dentystycznych. Co to za urządzenie, do czego służy i jakie efekty przynosi jego regularne stosowanie?

Jakie są korzyści ze stosowania irygatorów do zębów?

Korzyści wynikających z regularnego stosowania irygatorów do zębów można wymienić wiele. Przede wszystkim, już po stosunkowo niedługim okresie stosowania można zauważyć wyraźną poprawę kondycji dziąseł. Dzięki dokładnemu czyszczeniu przestrzeni między zębami, a także wszelkich zakamarków aparatów ortodontycznych usuwane są resztki jedzenia i ograniczony zostaje rozwój próchnicy. Wyraźnie zmniejsza się także ilość stanów zapalnych. Jeżeli ktoś jeszcze zastanawia się nad tym, czy irygator dentystyczny to dobre rozwiązanie, to powinien spróbować na własnej skórze. Dzięki odpowiedniej higienie jamy ustnej wizyty w gabinecie stomatologicznym nie będą konieczne tak często jak wcześniej.

Na jakie produkty warto zwrócić uwagę?

W sklepach są do wyboru rozmaite modele irygatorów. Coraz więcej firm zajmuje się ich produkcją widząc pozytywny odbiór u konsumentów. Dostępne są duże irygatory rodzinne i te małe, kieszonkowe, które można zabrać ze sobą czy to na wakacje czy też na służbową delegację. Można kupić irygator stojący lub taki, który posiada możliwość mocowania do ściany. Irygator Philips to dobre rozwiązanie. Chwilę uwagi warto poświęcić philips airfloss. Jest to ładowany irygator bezprzewodowy. Do jego uzupełniania zastosować można albo zwykłą wodę albo też płyn dentystyczny.

Ile kosztuje takie urządzenie?

Ceny irygatorów są bardzo zróżnicowane. Podstawowe, nieduże modele można dostać już za nieco ponad sto złotych. Im bardziej skomplikowane technologicznie jest urządzenie, tym będzie droższe. Wydajne i kompleksowe irygatory, z których z powodzeniem może korzystać cała rodzina, to wydatek rzędu kilkuset złotych. Jeżeli wziąć pod uwagę ile zaoszczędzi się na późniejszych wizytach dentystycznych koszt zakupu irygatora nie wydaje się już taki duży. Warto sprawdzić kilka modeli, tak by dopasować urządzenie do własnych potrzeb.

 

dlaczego-warto-stosowac-irygator-do-zebow

ABOUT THE AUTHOR