Breaking News
 |  | 

Uroda

Jak schudnąć bez efektu jojo? Czy to możliwe?

img-responsive

Wielu z nas myśli nad tym jak skutecznie schudnąć. Latami szukamy co może nam pomóc zrzucić zbędne kilogramy; próbujemy diet ,,cud”, które dają chwilowy efekt, kupujemy różne specyfiki na odchudzanie, które pomagają na chwilę. A w chwili słabości sięgamy po kawałek sernika czy tabliczkę czekolady, i szybko wracamy do poprzedniej wagi. Czas przerwać to błędne koło.

Pytanie – jak schudnąć bez efektu jojo?

Kluczową sprawą jest to, kiedy jemy ostatni posiłek. Gdy jemy późnym wieczorem będziemy bardziej tyli, ponieważ podczas snu organizm więcej magazynuje. Ostatni posiłek jedzmy dwie lub trzy godziny przed snem. Będzie nam się wtedy również lepiej spało, bo nie będziemy się czuli ociężali. Wyeliminujmy również żywność wysoko przetworzoną (zupki chińskie, parówki, gotowe pizze, pierogi mrożone, kabanosy, kiełbasy) oraz pokarm bogaty w rafinowany cukier. Gdzie znajdziemy cukier? Nawet w pieczywie. Przede wszystkim usuńmy ze swojego jadłospisu batoniki, wafelki, ciastka i ciasta. Nie znaczy to, że nie wolno nam zjeść nic słodkiego, jest wiele zdrowych alternatyw dla słodyczy. Dbajmy również o to ile wody wypijamy. Dwa litry dziennie to podstawa. Woda w naturalny sposób zmniejsza nasz apetyt.

 

Dobrze również zrezygnować ze śmietany, tłustego nabiału, białego chleba, margaryny i fast foodu. Nie oznacza to, że nie możemy przyjmować żadnych tłuszczy. Awokado, ryby, orzechy czy pestki dyni to świetne źródło dobrych tłuszczy. Warto również codziennie pamiętać o tym, żeby rano jeść śniadanie, gdy zjemy rano organizm będzie miał bardzo dużo czasu na spalenie pokarmu, który zjedliśmy. Ważne również żebyśmy się nie głodzili, doprowadzimy tylko do niedoborów witamin i minerałów. Wysiłek fizyczny pomoże nam spalić tłuszcz, ruch zwiększa metabolizm. Warto również zrezygnować z używek i alkoholu. Alkohol osłabia organizm (szczególnie wątrobę). Możemy przyjmować również naturalne suplementy i super foods. Chlorella, spirulina, czy kelp będzie nas wspierał w zrzuceniu wagi i w procesie oczyszczania organizmu. Warto odchudzać się rozsądnie, rozsądek to podstawa.

jak-schudnac-bez-efektu-jojo-czy-to-mozliwe

ABOUT THE AUTHOR