Breaking News
 |  | 

Uroda

Sklepy z odzieżą używaną

img-responsive

Second-hand to inaczej sklep z używaną odzieżą. Nazwa pochodzi z języka angielskiego i oznacza drugą rękę. Kupowanie w lumpeksach inaczej nazywane jest polowaniem na perełki. Za bardzo niewielkie pieniądze, można znaleźć bardzo fajne ciuchy. Będą one bardzo unikalne, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.

Czas

Aby skutecznie robić zakupy w second handach, należy poświęcić temu nieco czasu. Nie wygląda to tak jak w popularnych sieciowych sklepach, gdzie każde ubranie jest wyeksponowane, a na jednym wieszaku wiszą wszystkie rozmiary i dostępne kolory. W lumpeksie każde ubranie jest unikalne, występują tylko w jednym konkretnym rozmiarze. Wieszaki nie są eksponowane, trzeba je po kolei wszystkie przejrzeć, aby odnaleźć coś ładnego i pasującego nam rozmiarem.

Dzień

Choć wydawać by się mogło, że każdego dnia jest dobry moment, aby pójść na zakupy, to w przypadku second handów nie jest to do końca prawda. Ciuchy w różne dni tygodnia, mają różne ceny. Zależy to od ilości dni jakie minęły od ostatniej dostawy i dowieszania na wieszaki. Najlepiej jest wybrać się więc w dniu, kiedy była nowa dostawa i najłatwiej wtedy znaleźć jakąś perełkę. Natomiast kiedy mija coraz więcej czasu od dostawy, to można z kolei kupić ubrania za naprawdę śmieszne pieniądze, natomiast wybór jest już znacznie mniejszy.

Konkretne modele

Niestety kupując ciuchy w lumpeksie, nie można zaplanować co konkretnie kupimy. Jeśli koniecznie potrzebna jest czerwona sukienka w kropki, ołówkowa spódniczka albo spodnie z przetarciami, to prawdopodobnie akurat tego nie znajdziemy. Najczęściej zaś zakupimy zupełnie coś innego z czego będziemy bardzo zadowoleni. Dlatego idąc na zakupy do second handów nie warto planować dokładnie kolorów i fasonów ubrań jakich potrzebujemy, lepiej jest zadecydować, że potrzeba sukienki i przejrzeć wszystkie jakie są i wtedy zadecydować, którą kupić.

Przymierzanie

Jeśli nie lubisz przymierzać ubrań i w sklepach popularnych seciówek zawsze bierzesz jeden konkretny rozmiar ubrań, to idąc do lumpeksu musisz uzbroić się w cierpliwość. Rozmiary na ubraniach są bardzo różne, często pomimo jednakowego oznaczenie dwa podobne do siebie modele mogą się zupełnie inaczej układać na ciele. Dlatego konieczne jest przymierzanie. Warto mierzyć ubrania nie tylko w swoim standardowym rozmiarze, ponieważ okazać się może, że choć na pierwszy rzut oka nie wydawało nam się dobre to idealnie leży na naszej sylwetce i pasuje do naszego stylu oraz typu urody. Sklepy z używaną odzieżą nie dają możliwości zwrotu, dlatego jest to konieczne, aby zakupy uznać za udane.

 

Tags
sklepy-z-odzieza-uzywana

ABOUT THE AUTHOR