Breaking News
 |  | 

Uroda

Czy warto kupować perfumy przez Internet?

img-responsive

Współczesna rzeczywistość sprawia, że nie mamy czasu zupełnie na nic. Praca, kolejne obowiązki zabierają większą część z każdego dnia. Zakupy w znacznej większości zaczynamy realizować przez Internet, żeby było łatwiej, szybciej i często też i taniej. Niestety, nie wszystko można w ten sposób kupić. O ile może się udać z ubraniami, książkami czy elektroniką, to istnieje grupa produktów, które nie sprawdzone, mogą się okazać niezdatne do użytku. Należą do nich bez wątpienia perfumy.

Żeby dobrze je dobrać potrzeba czasu i cierpliwości. Należy przetestować zapach na skórze i pozwolić mu spokojnie dojrzeć przez kilka minut, rozwinąć się wszystkim trzem nutom (głowy, serca i bazy). Czy istnieje jednak możliwość ograniczenia ryzyka zakupu niewłaściwych perfum online? Jak przeprowadzić zakupy, żeby później nie być skazanym na aromat, z którym nie jesteśmy w stanie żyć?

Jakie są Twoje ulubione nuty zapachowe?

To podstawowe pytanie pozwoli ograniczyć w znacznym stopniu nietrafione zakupy. Jeśli jeszcze nie wiesz jak je nazwać, spróbuj wypisać na kartce ulubione rodzaje perfum, nawet różnych producentów, na przykład: Chanel, Armani, Mugler. Następnie sprawdź z jakich nut się składają. Najpewniej okaże się, że któryś z elementów jest dla nich wspólny. Mogą to być fiołki, bergamotka, jaśmin lub drzewo cedrowe. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Zacznij zatem od poznania siebie. Z kolei jeśli nie jesteś pewny, jak nazywają się zapachy, które Ci się podobają, warto powąchać różne olejki i wówczas sprawdzić, który przypadł Ci do gustu.

Czytaj recenzje

W ten sposób zdobędziesz wiedzę na temat składu poszczególnych perfum – może znajdą się w nich Twoje ulubione nuty zapachowe. Wprowadzane w opisie kategorie („lekkie”, „ciężkie”, „cytrusowe”), pomogą w dojściu do odpowiednich produktów. Jeśli osoba recenzująca zapachy trafia w Twój gust i niejednokrotnie zachwyca się Twoimi ulubionymi kompozycjami, zobacz jakie inne zapachy również poleca. Może znajdzie się wśród nich nowa perełka, która zachwyci również i Ciebie!

Kupuj na promocjach i kupuj mało

Skup się na miejscach, gdzie można dostać oryginalne produkty w dobrych cenach. Nie ma co wierzyć, że kupisz markowe zapachy za grosze, ale rozważnie analizuj ceny, porównuj i szukaj sklepów z prawdziwymi okazjami. Dodatkowo nawet jeśli zastanawiasz się nad zakupem konkretnego, nowego zapachu, zacznij od najmniejszych pojemności. Czasami można nawet kupić flakoniki 5 ml, dzięki którym będziesz mógł przekonać się, czy dany zapach naprawdę Ci odpowiada i czy warto inwestować w dużą butlę na przyszłość.

Zakup bez sprawdzenia perfum to zawsze ryzyko, mimo to można przedsięwziąć pewne kroki, które znacząco je zminimalizują. Trzeba zachować rozwagę, trzymać się swoich gustów i nie wierzyć święcie w każde napisane słowo oraz nigdy nie kierować się wyłącznie aktualnymi najmodniejszymi trendami. Zapach to sprawa całkowicie indywidualna. Ma on wyrażać osobowość osoby, która go używa – razem ze strojem i fryzurą stanowić podstawę pierwszego wrażenia. Musi zatem pasować i leżeć jak ulał. Kupujmy rozważnie i z głową, dzięki czemu nie będzie potrzeby odsyłania każdego kolejnego flakonu perfum. Przecież zakupy przez Internet mają być szybkie i wygodne, a nie zabierać nasz czas i nerwy.

czy-warto-kupowac-perfumy-przez-internet

ABOUT THE AUTHOR