Breaking News
 |  | 

Uroda

Regulacja brwi – co warto wiedzieć na ten temat?

img-responsive

Brwi to jeden z najważniejszych elementów naszej twarzy. Dlatego warto zadbać o ich odpowiedni kształt. Sprawdź, co trzeba wiedzieć na temat regulacji brwi!

Jeśli chcesz, aby Twoje brwi prezentowały się perfekcyjnie, musisz systematycznie je regulować. Jak często należy wykonywać regulację brwi? Jakie są metody regulacji włosków? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

Dlaczego warto regulować brwi?

Brwi są bardzo ważnym elementem twarzy. Modyfikacja ich kształtu jest w stanie całkowicie zmienić Twój wygląd. Odpowiednio zarysowane brwi pięknie podkreślają oczy i nadają spojrzeniu głębi. Dlatego warto pamiętać o systematycznej regulacji włosków. Dzięki temu zawsze będziesz wyglądała na zadbaną, a Twoja twarz będzie prezentowała się olśniewająco.

Metody regulacji brwi

Wiemy już, jak ważne jest systematyczne regulowanie brwi. Pozostaje więc wybór odpowiedniej metody regulacji. Do najbardziej popularnych sposobów regulacji brwi możemy zaliczyć:

  • Regulację za pomocą pęsety – to najbardziej popularny sposób regulacji brwi. Polega na delikatnym wyrywaniu włosków wraz z cebulkami (zgodnie z kierunkiem ich wzrostu). Regulację brwi pęsetą możemy przeprowadzić u kosmetyczki lub samodzielnie w domu.
  • Regulację brwi trymerem – taka metoda jest łatwa do samodzielnego wykonania w domu. Aby wyregulować brwi, wystarczy przyłożyć końcówkę trymera do skóry i ściąć niepotrzebne włoski.
  • Regulację brwi woskiem – to bardzo precyzyjna metoda depilacji brwi. Polega na nałożeniu na skórę specjalnego wosku, który po zastygnięciu zrywa się szybkim ruchem.
  • Regulację brwi za pomocą nitkowania – jest to jedna z najnowszych metod regulacji brwi. Wykonuje się ją przy użyciu skręconej, bawełnianej nici.
  • Depilację brwi przy pomocy pasków – to wygodna metoda, którą możemy zastosować samodzielnie w domowym zaciszu. Wykonuje się ją przy użyciu specjalnych pasków do regulacji brwi – https://refectocil.pl/produkt/brow-styling-strips/.
  • Laserową depilację brwi – to najdroższa, a zarazem najtrwalsza metoda regulacji. Laser niszczy cebulki włosków, dzięki czemu możemy cieszyć się doskonałym efektem przez długi czas.

Regulacja brwi – samodzielnie czy u kosmetyczki?

W zależności od potrzeb regulację brwi możesz przeprowadzić samodzielnie lub w gabinecie kosmetycznym. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest wykonanie zabiegu u kosmetyczki – zwłaszcza, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z regulowaniem włosków. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że efekt będzie naturalny, a Twoje brwi zyskają idealne proporcje.

Jak często należy wykonywać regulację brwi?

Wiele kobiet zastanawia się, jak często należy przeprowadzać zabieg regulacji brwi. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie – warto wyregulować brwi w momencie, gdy pojawią się odrastające włoski. Regulacja brwi zwykle jest konieczna co 2-3 tygodnie.

regulacja-brwi-co-warto-wiedziec-na-ten-temat

ABOUT THE AUTHOR