Breaking News
 |  | 

Zdrowie

Irygatory do zębów – co warto o nich wiedzieć?

img-responsive

Dzięki odpowiedniej higienie jamy ustnej można zniwelować ryzyko powstawania i rozwoju próchnicy. Żeby jednak dobrze dbać o zęby, to wpierw trzeba wiedzieć jak to robić. Najlepiej poprosić lekarza stomatologa o krótki instruktaż. Z pewnością zwróci on uwagę na przynajmniej kilka z poniższych kwestii.

Zdrowa dieta to absolutna podstawa

Żadna profilaktyka nie zda egzaminu jeżeli organizm nie będzie otrzymywał wartościowych składników odżywczych. W przypadku, gdy w codziennej diecie zabraknie białka, cennych minerałów oraz kompleksu witamin, to wówczas zęby odczują to dosyć mocno. Zaczną rozwijać się stany chorobowe, może nawet dojść do wypadnięcia zębów. Komponując codzienną dietę warto postawić na świeże produkty. Kompleksu witamin dostarczą owoce i warzywa. Ponadto w jadłospisie powinny znaleźć się produkty zbożowe, a także te zawierające białko.

Higiena jamy ustnej

Drugie miejsce, zaraz po właściwej diecie zajmuje odpowiednia higiena jamy ustnej. Składa się na nią częste szczotkowanie zębów przy użyciu dobrze dobranej szczoteczki i pasty. Idealna sytuacja to taka, w której zęby są dokładnie czyszczone po każdym posiłku. Oprócz szczotkowania warto także zainwestować w płyn do płukania jamy ustnej, który pomoże usunąć drobinki jedzenia gnieżdżące się w przestrzeni między zębami.

Profilaktyczne wizyty w gabinecie stomatologicznym

Od czasu do czasu dobrze jest także odwiedzić gabinet stomatologiczny, po to by dentysta sprawdził, czy z uzębieniem jest wszystko w porządku. Nie należy czekać na pierwsze oznaki bólu – wówczas może być już za późno na skuteczną interwencję dentystyczną. Profilaktyka jest bardzo ważna i warto do niej przyzwyczajać dzieci już od najmłodszych lat, tak by nie bały się lekarza stomatologa. Sprawdzenie stanu zębów zupełnie nic nie boli.

Irygatory dentystyczne – nowość na rynku

Co to takiego jest irygator? Można go porównać do myjki ciśnieniowej. Jest to urządzenie niewielkich rozmiarów, zakończone specjalną końcówką, które wypuszcza wodę pod ciśnieniem, dzięki czemu skutecznie można usunąć zalegające w jamie ustnej zanieczyszczenia. Irygatory do zębów można na sklepowych półkach znaleźć w różnych modelach. Dostępne są na przykład irygatory niewielkich rozmiarów, które bez problemu można zabrać w podróż. Oprócz niewielkich rozmiarów mają przeważnie też niewielką moc, co nie każdemu odpowiada. Można kupić irygator rodzinny z wymiennymi końcówkami. Ciekawą propozycją może okazać się irygator z funkcją masażu. Rozwiązań jest dużo – każdy znajdzie coś dla siebie.

 

irygatory-do-zebow-co-warto-o-nich-wiedziec

ABOUT THE AUTHOR