Breaking News
 |  | 

Uroda

Moda w stylu less waste – jak dbać o środowisko i wyglądać dobrze?

img-responsive

Styl życia oparty na dbaniu o naturę staje się coraz bardziej popularny. Konsumpcjonizm coraz częściej zastępowany jest filozofią „less waste”, która opiera się na zmniejszeniu produkcji odpadów. Styl ten wszedł także do świata mody – nie tylko tej znanej z wielkich wybiegów, ale również mody codziennej i użytkowej. W tym artykule podpowiemy w jaki sposób wybierać ubrania, by dbać o środowisko!

Naturalność to podstawa – taka moda

Istotą stylu „less waste” jest dbanie o naturę. Wybieraj ubrania tworzone z naturalnych tkanin, które nie są barwione sztucznie. Swoją garderobę możesz opierać na tkaninach takich jak bawełna, wełna, len czy jedwab. Wybierając ubrania z materiałów naturalnych dbasz nie tylko o środowisko, ale również o swoje zdrowie i codzienny komfort.

Produkcje lokalne

Na środowisko wpływa także sam transport ubrań. Twoje zakupy nie muszą jednak opierać się na galeriach handlowych, które w dużej mierze sprowadzają ubrania z krajów azjatyckich. Wybieraj lokalnych lub krajowych producentów, którzy szyją ubrania z materiałów dostępnych w naszym regionie.

Jakość kontra cena

W przypadku ubrań użytkowych ze średniej półki cena ma znaczenie. Płaci się głównie za wykonanie oraz sam materiał. Nie oznacza to, by kierować się marką – wręcz przeciwnie. Produkty szyte własnoręcznie, z dbałością o detale, będą droższe, jednak równocześnie ich jakość znacznie wzrośnie. To oznacza, że ciuchy posłużą Ci dużo dłużej, tym samym ograniczysz nie tylko wydatki, ale i produkcję odpadów.

Nie wyrzucaj!

Stare ciuchy wcale nie muszą wylądować na wysypisku śmieci. Te, których stan jest dobry, możesz oddać do skupów ubrań, które następnie oddawane są dla osób potrzebujących lub sprzedawane, a zysk przeznaczany jest na cele charytatywne. Stare ubrania możesz również przerobić, odświeżyć lub oddać do krawcowej, która wyczaruje całkowicie nowy, modny ciuch. Bardziej zużyte koszulki czy bluzy możesz oddać do schronisk dla zwierząt, gdzie zostaną użyte do robienia podkładów do boksów. Niektóre z ubrań możesz także wykorzystać do stworzenia własnych ścierek i chusteczek.

Kupuj rozsądnie

Przemyślane zakupy nie tylko wpłyną pozytywnie na stan Twojego portfela, ale również pomogą w ograniczeniu produkcji odpadów. Niestety, wielu z nas kieruje się chwilą i kupuje wiele produktów, które w niedługim czasie lądują na śmietniku. Rozsądek to podstawa, która pomoże Ci w zmianie swojego stylu życia na bardziej ekologiczny, a dodatkowo przyniesie profity w postaci oszczędności pieniędzy, czasu i miejsca w garderobie.

 

moda-w-stylu-less-waste-jak-dbac-o-srodowisko-i-wygladac-dobrze

ABOUT THE AUTHOR