Breaking News
 |  | 

Uroda

Świadoma i prawidłowa pielęgnacja skóry głowy oraz włosów

img-responsive

Włosy stanowią jeden z ważniejszych aspektów wyglądu zewnętrznego zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Choć w przypadku tych drugich pielęgnacja głównie ogranicza się do mycia szamponem to kobiety przykładają do tego znacznie więcej swojej uwagi. Świadome dokonywanie wyborów kosmetycznych, a także umiejętne dbanie o skórę głowy oraz kosmyki pozwala osiągać zadowalające rezultaty w postaci pięknej fryzury. Niezależnie czy włosy są cienkie czy grube, jasne czy ciemne, a także proste czy kręcone, warto poświęcić im trochę swoje zaangażowania i zadbać o prawidłową oraz dobrze przemyślaną pielęgnację.

Zdrowa i zadbana skóra głowy

Podstawą dbania o fryzurę powinno być skupienie się na początku na skórze głowy. Najważniejsze jest odpowiednie mycie skóry głowy, aby była dobrze oczyszczona. Dlatego też każde mycie powinno być podwójne, a pianę warto zostawić na skórze na kilka minut. Pierwsze mycie ma na celu przede wszystkim właściwie zmoczyć całą skórę, dzięki czemu drugie mycie będzie znacznie bardziej skuteczne. Po drugim umyciu skóry głowy piana pozostała na włosach na kilka minut oczyści również włosy na długości podczas spłukiwania. Raz na kilka myć wskazane jest wykonanie peelingu skóry, aby mieszki włosowe zostały dobrze oczyszczone, a martwy naskórek został złuszczony. Po pewnym czasie od wprowadzenia odpowiednich nawyków podczas mycia skóry głowy zaczną pojawiać się odrastające niewielkie włoski, a po dłuższym czasie fryzura wyraźnie się zagęści. Bardzo ważne jest jednak umiejętne dopasowanie kosmetyków do mycie i peelingu, aby nie powodowały żadnych podrażnień oraz nieprzyjemnych dolegliwości, a jednocześnie były skuteczne.

Pielęgnacja włosów – podstawowe informacje

Jeśli skóra głowy będzie dobrze oczyszczona oraz zadbana i zdrowa to wyrastające z niej włosy również staną się piękniejsze. Podstawą pielęgnacji włosów jest stosowanie po każdym myciu odżywki lub maski, które ujarzmią kosmyki i nadadzą im gładkości oraz jędrności. Bananowa maseczka do włosów z awokado to doskonały sposób na piękną fryzurę w zaledwie krótkiej chwili. Zawartość awokado sprawi, że włosy staną się błyszczące, miękkie oraz sprężyste. Maseczkę należy nałożyć na włosy po spłukaniu piany z drugiego mycia i potrzymać ją na włosów kilkanaście minut. Dzięki temu wszystkie składniki będą miały szansę odpowiednio zadziałać i głęboko wchłonąć w strukturę włosa. Zarówno po wysuszeniu włosów suszarką, jak i pozostawieniu ich do samoistnego wyschnięcia fryzura będzie zachwycająca i zadowoli każdą kobietę.

Tags
swiadoma-i-prawidlowa-pielegnacja-skory-glowy-oraz-wlosow

ABOUT THE AUTHOR