Breaking News
 |  | 

Uroda

Jak farbować włosy?

img-responsive

Farbowanie włosów jest bardzo popularnym zabiegiem. Kobiety wykonują go zarówno w profesjonalnych salonach fryzjerskich, oddając swe włosy w ręce doświadczonych stylistów, jak i w domowych warunkach, co pozwala im zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

Dlaczego farbować włosy?

Niektórzy zastanawiają się, po co w ogóle farbować swoje naturalne włosy? Powodów może być tak naprawdę mnóstwo. Najpowszechniejszy z nich jest przy tym najbardziej prozaicznym – jest nim bowiem proces siwienia. Siwienie jest naturalnym mechanizmem, które zwykle pojawia się z wiekiem. Niestety w wielu przypadkach dochodzi do przedwczesnej utraty pigmentu i tego stanu rzeczy nie da się odwrócić. Dziewczyny, zwłaszcza młode mogą być nawet z tego powodu narażone na duże kompleksy. Na szczęście z pomocą przychodzi farbowanie. Co więcej przy obecnym wyborze ocieni bez problemu znaleźć można ten najbardziej zbliżony do naszego naturalnego koloru włosów, przez co niemalże niezauważalne będzie to, że włosy są farbowane. Siwienie to nie jedyny powód do farbowania. Często ma ono związek z panująca modą. Dzięki zmianie koloru włosów niektóre osoby mają większe szanse na wyrażenie siebie, swojej osobowości. Bardzo często zmiana koloru włosów wiąże się także z innymi zmianami, jakie dokonują się w życiu człowieka. Bez względu na przyczynę pamiętać jednak należy o jednym – farbowanie włosów jest zabiegiem, który bardzo je obciąża, może więc prowadzić do zniszczeń. Aby im zapobiegać konieczne jest stosowanie się do kilku zasad. Jakie to zasady?

Jak dbać o farbowane włosy

Przede wszystkim o wiele bezpieczniejsze jest farbowanie włosów w salonie, niż w domu – zwłaszcza, jeśli nie mamy w tym temacie doświadczenia. Jeśli jednak decydujemy się samodzielnie farbować wybrać musimy sprawdzone, polecane kosmetyki koloryzujące (na przykład schwarzkopf color mask). Następnie musimy pamiętać o regularnej pielęgnacji – poza myciem i odżywianiem co najmniej raz w tygodniu wykonać powinniśmy odżywczą maseczkę.

jak-farbowac-wlosy

ABOUT THE AUTHOR