Breaking News
 |  | 

Uroda

Jak radzić sobie z wypadającymi włosami?

img-responsive

Włosy są niezwykle ważnym elementem naszego wyglądu. Nie ważne długie, czy krótkie. Proste czy kręcone. Większość z nas stara się zachować je w jak najlepszej kondycji. Dlatego gdy znajdujemy duże ilości wypadniętych włosów na podłodze prysznica lub na szczotce zaczynamy się o nie obawiać.

Przyczyny wypadania włosów

Wypadanie włosów ma wiele przyczyn. Może być spowodowane chorobami wewnątrzustrojowymi, zaburzeniami hormonalnymi, czy genetyką (łysienie jest dziedziczne). Przyczynia się mu także zła dieta, (także ta która jest zbyt restrykcyjna) oraz stres. Włosy ulegają osłabieniu także w czasie ciąży czy stanów zapalnych organizmu.

Jednak jedną z najczęstszych przyczyn wypadania włosów jest niewłaściwa pielęgnacja skóry głowy lub zbyt intensywne zabiegi fryzjerskie, zwłaszcza te, które nie są wykonywane u profesjonalistów.

Czego potrzebują Twoje włosy?

Jak każdy element naszego organizmu włosy potrzebują określonych składników odżywczych. Zaliczamy do nich przede wszystkim żelazo, cynk, potas, kwasy tłuszczowe oraz witaminy z grupy B, C, E.

Musimy zadbać aby nasza dieta zawierała wszystkie te elementy. Gdy jednak nie jesteśmy ich w stanie dostarczyć wraz z pożywieniem, możemy je suplementować. Przy wyborze suplementów kierujmy się przede wszystkim ich składem. Szukajmy na opakowaniach takich substancji jak: skrzyp polny, cynk, tran, olej z wiesiołka oraz witaminy.

Domowe sposoby na wypadające włosy

Osoby borykające się z problemem wypadających włosów, powinny zacząć od wprowadzenia pewnych zmian w ich stylu życia. Zwróciliśmy już uwagę jak ważne jest dostarczanie odpowiednich składników odżywczych naszemu organizmowi poprzez dietę. Istnieje jednak sporo prostych domowych sposobów, które poprawią kondycję naszych włosów. Jednym z nich jest stosowanie ziół. Można je zarówno pić, jak i stosować do mycia głowy czy w formie wcierek. Do takich ziół należą: skrzyp polny, chmiel, pokrzywa, brzoza, dziurawiec oraz korzeń łopianu.

Ponadto unikajmy spinania włosów w ciasne kucyki, czy koczki. Włosy powinny być szczotkowane dość często i dokładnie. Aby uniknąć nieświadomego ciągnięcia za włosy, na noc dobrze jest związać je w luźny warkocz. Dodatkowo najlepszą, najdelikatniejszą tkaniną dla naszych włosów jest jedwab. Dlatego dobrze zaopatrzyć się w jedwabną poduszkę oraz jedwabne gumki do włosów.

Odpowiedni szampon i odżywka

Bardzo ważnym elementem w codziennej pielęgnacji włosów są kosmetyki, które stosujemy. Postawmy na preparaty delikatne, niezawierające substancji sztucznych i siarczanów, które powodują nadmierne przesuszanie włosów oraz skóry głowy. Wybierzmy odpowiedni szampon wzmacniający włosy, który będzie składał się głównie ze składników pochodzenia naturalnego. Ekstrakty z owoców róży, czy korzenia lukrecji naprawiają barierę skórną i mają charakter anyoksydacyjny. Wyciągi z kwiatu czarnego bzu i korzenia żeń-szenia nawilżają włosy oraz stymulują mikrokrążenie, a przez co wpływają na lepsze odżywienie mieszków włosowych. Dobry szampon wzmacniający włosy powinien w swoim składzie posiadać biotynę (wit. H), która wpływa pozytywnie na odbudowę keratyny, czyli podstawowego materiału budulcowego włosów.

Ponadto, do odpowiedniej pielęgnacji włosów przyda nam się dobra odżywka na wypadające włosy, która wpłynie na ich wzmocnienie i regenerację. Składająca się w ponad 91% ze składników pochodzenia naturalnego Biotynox Odżywka https://www.biotynox.pl/biotynox-kosmetyk/ zawiera 22 składniki aktywne odżywiające włosy i zapobiegające ich wypadaniu. Ta odżywka na wypadające włosy swoje działanie zawdzięcza takim składnikom jak biotyna oraz baicapil, czyli mieszaninie ekstraktów z tarczycy bajkalskiej, kiełków soi i pszenicy z argininą.

Tags
jak-radzic-sobie-z-wypadajacymi-wlosami

ABOUT THE AUTHOR