Breaking News
 |  |  | 

Uroda Zdrowie

Czym jest trycholog i jakie problemy z włosami może rozwiązać?

img-responsive

Masz problem z włosami? Od razu udaj się na konsultację trychologiczną

Problemy z włosami nie zawsze udaje się szybko rozwiązać poprzez zmianę diety czy poprzez zakup nowych kosmetyków pielęgnacyjnych. Niejednokrotnie okazuje się, że przyczyna wypadania włosów może być dużo bardziej skomplikowana i trudna do wyeliminowania.

Wówczas, najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u specjalisty, który zajmuje się właśnie włosami oraz skórą głowy. W zależności od tego, czego dotyczy problem- może to być trycholog- kosmetolog lub trycholog- dermatolog. Co istotne, już na pierwszej konsultacji można przeprowadzić poszerzoną diagnostykę z wykorzystaniem trichoskopii. Jest to dogłębna analiza skóry głowy, mieszków włosowych oraz struktury włosów w dużym powiększeniu, jaką wykonuje się z wykorzystaniem specjalnego aparatu. Dzięki takiej diagnostyce można znacznie szybciej ustalić przyczynę problemu lub zdiagnozować problem skórny. W rezultacie- można znacząco skrócić czas potrzebny na przeprowadzenie kuracji zaradczej.

Czym jest trycholog i jakie problemy z włosami może rozwiązać?

Do gabinetu trychologa można udać się na takiej samej zasadzie, jak do każdego innego specjalisty. W zależności od specjalizacji, trycholog może być jednocześnie lekarzem, ale nie musi. Wizyta może odbyć się zarówno w formie teleporady online jak i stacjonarnie. Oczywiście, wizyta stacjonarna jest o tyle korzystniejsza, że stwarza większe możliwości analizy problemu pacjenta. Na konsultację można umówić się za pośrednictwem strony- https://centrumzdrowegowlosa.pl/.

Najczęstsze problemy z włosami, które może pomóc rozwiązać trycholog:

– Jednym z najczęstszych problemów jest nadmierne wypadanie włosów, a nawet łysienie. Przyczyny mogą być różne, jednakże najtrudniej jest zaradzić sytuacji, kiedy podłoże problemu jest hormonalne lub genetyczne. Wówczas można zdecydować się na zabieg przeszczepu włosów. Bardzo dobre efekty daje również naświetlanie światłem LED. Są więc skuteczne formy leczenia, które pomagają nawet w trudnych przypadkach.

– Podobnym problemem, który jest bezpośrednio związany z wypadaniem włosów jest to, że są one cienkie, matowe, zniszczone i że jest ich stosunkowo niewiele. W takim przypadku zastosowanie znajdują zabiegi, które maja na celu stymulować skórę głowy do wytwarzania nowych mieszków włosowych. W ten sposób można sprawić, aby wyrastało więcej nowych włosów, ale też ogromny sens ma odżywianie skóry głowy i wzmacnianie tych cebulek włosowych, które już są. Do najciekawszych zabiegów należy mezoterapia bezigłowa oraz igłowa skóry głowy, infuzja tlenowa polegająca na podaniu sprężonego tlenu, a także podawanie osocza bogatopłytkowego. Najczęściej, wspominane zabiegi wykonuje się w seriach w odpowiednich odstępach czasu.

Terapia, która doskonale sprawdza się w praktyce

Oczywiście, poza polecanymi zabiegami, cała terapia pod okiem trychologa to niejednokrotnie także leczenie farmakologiczne, a także wskazania, co do właściwej pielęgnacji włosów z użyciem odpowiednich preparatów. Wiedząc już, czym jest trycholog i jakie problemy z włosami może rozwiązać, warto zastanowić się, czy taka konsultacja nie pomogłaby efektywniej poradzić sobie z problemami, jakie posiadamy. Fenomenalne efekty odpowiednio dobranego leczenia mogą być widoczne już po kilku miesiącach czasu.

czym-jest-trycholog-i-jakie-problemy-z-wlosami-moze-rozwiazac

ABOUT THE AUTHOR