Breaking News
 |  | 

Uroda

Jak zaoszczędzić miejsce w wakacyjnej walizce?

img-responsive

Wakacyjny wyjazd wiąże się z koniecznością zapakowania wszystkich niezbędnych rzeczy. Dla wielu z nas to ogromny stres – musimy pamiętać o wielu elementach wakacyjnego wyposażenia, ale również wygospodarować miejsce na ubrania, kosmetyki i akcesoria. Podpowiadamy w jaki sposób zaoszczędzić miejsce w wakacyjnej walizce!

Zakupy na miejscu

Część produktów możesz bez problemu znaleźć w miejscu docelowym. Wcześniej zorientuj się jakie są ceny w państwie do którego jedziesz oraz czy w samej miejscowości znajduje się sklep, w której możesz zaopatrzyć się w niezbędne produkty i akcesoria. Może się okazać, że zaoszczędzisz nie tylko miejsce w bagażu, ale również pewną kwotę pieniędzy. Niektóre z krajów mogą oferować tańsze kosmetyki, przez co nie opłaca się ich zabierać do walizki. W niemal każdej wypoczynkowej miejscowości znajdziesz też sklep, który oferuje zakup ręczników, materacy do pływania czy kół ratunkowych.

Przewóz kosmetyków – kobieta musi je mieć

W drogeriach i marketach znajdziesz zarówno podróżne kosmetyki o małej pojemności, jak i plastikowe słoiczki i butelki, do których możesz wlać własne produkty, które już posiadasz. Wybierając się na krótki wyjazd warto zaopatrzyć się w saszetki z kremami, szamponami i balsamami. Jeśli wybierasz się na wakacje z rodziną możesz zakupić uniwersalne produkty kosmetyczne, które będą odpowiednie dla wszystkich – łagodny szampon, balsam do opalania czy żel pod prysznic może użytkować wiele osób.

Hotelowe udogodnienia

Warto wcześniej zorientować się jakie udogodnienia oferuje miejsce zakwaterowania. W wyposażeniu pokoju często są ręczniki i suszarki do włosów. W lepszych miejscach noclegowych możesz znaleźć również szlafrok czy małe próbki kosmetyków. Wszystkie informacje powinny być dostępne na stronie internetowej wybranego hotelu lub pensjonatu.

Umiar w ubraniach –

Torby mają ograniczenia – najważniejszy jest więc umiar. Jeśli jedziesz do wyjątkowo ciepłego miejsca w szczycie sezonu wystarczy zabrać kilka sztuk ubrań, które na miejscu bez problemu przepierzesz. Podobnie jest z obuwiem: wybieraj uniwersalne buty, które wykorzystasz. Sandały na lekkim obcasie sprawdzą się zarówno podczas krótkiego spaceru, jak i wieczornej kolacji. Obuwie sportowe, które zajmuje najwięcej miejsca, możesz założyć na siebie do samolotu, co dodatkowo ograniczy miejsce w walizce.

Jeśli Twoje wakacyjne torby wciąż nie domykają się z powodu nadmiaru akcesoriów, ubrań i dodatków, możesz dodatkowo dokupić niewielki bagaż podręczny, który zabierzesz ze sobą do samolotu. W przypadku przelotu kilku osób z pewnością jednak rozłożysz bagaż tak, by bez problemowo przewieźć wszystkie potrzebne artykuły.

 

jak-zaoszczedzic-miejsce-w-wakacyjnej-walizce

ABOUT THE AUTHOR