Breaking News
 |  | 

Zdrowie

Elektryczne szczoteczki dla zdrowia zębów

img-responsive

Zdrowie zębów zależy od przynajmniej kilku czynników. Dbając o stan uzębienia warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, w tym na jedzenie, sposób pielęgnacji jamy ustnej czy częstotliwość profilaktycznych wizyt w gabinecie dentystycznym. Odpowiednia profilaktyka sprawi, że próchnica przestanie być zagrożeniem, a ewentualne zmiany chorobowe zostaną wykryte na czas. Jak często należy chodzić do stomatologa na przegląd jamy ustnej?

Regularne wizyty w gabinecie dentystycznym

Warto zadbać o to, aby do dentysty chodzić regularnie, a nie dopiero wówczas gdy ząb zacznie boleć. Jeżeli jest odczuwalny silny ból, to może okazać się, że już za późno na uratowanie zęba. Każda ubezpieczona osoba ma prawo do darmowego sprawdzenia stanu uzębienia raz na pół roku. Warto z tego prawa korzystać, bowiem próchnica zauważona na czas, może zostać całkowicie wyleczona. Ponadto, w gabinecie dentystycznym można zasięgnąć fachowej porady dotyczącej tego, jak i czym prawidłowo czyścić zęby.

Rodzaje szczoteczek do zębów

Szczoteczka jak szczoteczka – zdecydowana większość Polaków sięga po manualne szczoteczki do mycia zębów. Ich koszt waha się od kilku do kilkunastu złotych i nie ma co ukrywać, to właśnie niska cena przyciąga tak wielu chętnych do korzystania z nich. Warto wskazać jednak na to, że utrzymanie pełnej higieny jamy ustnej za pomocą szczoteczki manualnej, to nie lada wyzwanie. Trzeba doskonale opanować technikę mycia zębów, aby usunąć wszystkie zanieczyszczenia ze szczelin znajdujących się pomiędzy zębami. Dużo efektywniejszym sposobem na czyste zęby jest szczoteczka elektryczna.

Dlaczego szczoteczki elektryczne to dobry wybór?

Jeszcze kilkanaście lat temu szczoteczka elektryczna było dosyć dobra i na takie rozwiązanie mogły sobie pozwolić jedynie osoby o wysokich dochodach. Jednak obecnie, szczoteczki elektryczne są dostępne dla każdego. Baza, ładowarka i kilka wymiennych końcówek można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Żywotność szczoteczki elektrycznej jest dosyć duża, dlatego niezbyt często trzeba ją wymieniać, chyba że zniszczy się włosie na główce. Kolejną zaletą szczoteczki elektrycznej jest dokładność czyszczenia płytki na zębach. Rotacyjne ruchy główki usuwają resztki jedzenia, które zalegają w przestrzeniach między zębami. Nie da się ukryć, że stosowanie szczoteczki elektrycznej to także nie lada wygoda – skraca się czas mycia zębów i zmniejsza się wysiłek jaki trzeba w tę czynność włożyć. Szczoteczki elektryczne mogą być stosowane przez osoby w różnym wieku.

elektryczne-szczoteczki-dla-zdrowia-zebow

ABOUT THE AUTHOR