Breaking News
 |  | 

Zdrowie

Kuchnia amerykańska

img-responsive

Nie bez powodu to właśnie w Ameryce jest najwięcej ludzi otyłych. Kuchnia amerykańska to dania wysokokaloryczne. Należą do nich najczęściej frytki, hamburgery czy też steki wołowe. Kuchnia amerykańska to przede wszystkim tłuste potrawy, co za tym idzie mocno kaloryczne.

 

Kuchnia amerykańska jest mieszkanką kultur. Styl amerykańskiego jedzenia jest znany na całym świecie. Do najpopularniejszych dań kuchni amerykańskiej należy między innymi hot dog, wingd, brownies, grilled pizza. Amerykanie jadają trzy podstawowe posiłki. Zalicza się do nich śniadanie, lunch oraz obiad. Lunch to przede wszystkim posiłek w trakcie trwania dnia. Obiad składa się z trzech gorących dnia. Kuchnia amerykańska jest niezdrowa, tym samym zachwycają się nią na całym świecie.

Potrawy kuchni amerykańskiej

Kuchnia amerykańska jest bogata w wiele potraw. Fries with gravy należy do jednej z nich. To frytki z sosem gravy. Nazywane bardzo często poutine. Frytki są często podawane z kawałkami zważonego mleka. Macaroni and cheese to kolejna amerykańska potrawa, która składa się z makaronu, sosu beszamelowego i sera cheddar. Jako jedna z nielicznych jest kojarzona ze smakiem dzieciństwa. Peanut butter and jelly, czyli kanapka z masłem orzechowym i konfiturą. Przygotowuje się ją z chlebem tostowym. To bardzo popularna przekąska. Stanowi wysoką wartość energetyczną. Clam chowder to bardzo popularna amerykańska zupa rybna z małżami na bulione mięsnym z dodatkiem krakersów oraz śmietany. Dodaje się do niej warzywa, pokrojone ziemniaki. Lobster roll to kolejna przekąska w postaci kanapki z mięsem z homara. Podaje się ją w bułce. Do środka dodaje się mięso, przyprawy, masło, majonez, sok z cytryny. Wszyscy na całym świecie kochają amerykańskie skrzydełka kurczaka smażone na głębokim tłuszczu w panierce z masła i chili. Buffalo wings podawane są na gorąco, z selerem i marchewką. Inną znaną kanapką podawaną na gorąco z peklowaną wołowiną oraz serem i kiszoną kapustą jest Reuben sandwich. Najczęściej używa się tutaj chleba żytniego. Amerykanie uwielbiają pizzę. Zwłaszcza chicaco-style pizzę. Wypiekaną na grubym cieście. Piecze się ją w głębokiej blasze. Na samym spodzie pizzy kładzie się ser, a później wszystkie dodatki. Inną dosyć popularną kanapką amerykańską jest Sloppy joe. Składa się ona z mielonej wołowiny, bułki hamburgerowej, sosu pomidorowego czy ketchupu.

Produkty używane w kuchni amerykańskiej

Gravy, sos który jest charakterystyczny dla kuchni amerykańskiej, który się wykonuje z tłuszczu. Bechamel sauce, czyli sos beszamelowy uwielbiany przez Amerykanów i nie tylko. W kuchni amerykańskiej nie może zabraknąć mleka, konfitury czy masła orzechowego. Dominują tutaj także małże, solone krakersy, homar, bułki, kiełbasy wieprzowe. Chociaż kuchnia amerykańska znana jest ze swojej kaloryczności, smakuje na całym świecie. Uwielbiana zwłaszcza przez młodzież. Obecnie można tutaj znaleźć także wiele potraw zdrowych. Współcześnie w niektórych restauracjach używa się mniejszej ilości tłuszczu.

kuchnia-amerykanska

ABOUT THE AUTHOR