Breaking News
 |  | 

Uroda

Lśniąca tkanina

img-responsive

Kilka tysięcy lat wcześniej, Chińczycy wymyślili tkaninę, która wykorzystywana jest do dnia dzisiejszego. Najbardziej popularne są sukienki i pościel, wykonane z tego materiału. Satyna, ponieważ to o nią chodzi, może mieć także inne, bardzo nietypowe zastosowania.

Pościel

Pościel satynowa wykonywana i użytkowana jest od bardzo dawna. Ma wyjątkową lekkość, jest niezwykle miła w dotyku, dzięki gładkiej fakturze, a także powoduje, że sypialnia zyskuje elegancki wygląd. Satyna stosowana na poduszkach, pozwala zadbać o włosy. Kobiece włosy najbardziej niszczą się właśnie podczas snu, poprzez pocieranie ich o powierzchnię poduszki. Gładka poszewka, zapewnia odpowiednią powierzchnię, która potraktuje włosy w wyjątkowo delikatny sposób.

Sukienki

Sukienki satynowe, są bardzo klasyczne, eleganckie i kojarzą się z wielkimi wyjściami, takimi jak bale czy różne ważne uroczystości. Satynowa kreacja, dodaje kobiecie klasy, elegancji oraz stylu. Zwraca na siebie uwagę wszystkich obecnych dookoła i powoduje, że osoba, która ją nosi wygląda ponadczasowo i bardzo modnie. Satyna jako materiał tekstylny w przemyśle odzieżowym nie wychodzi z mody i jest bardzo często wykorzystywana do dnia dzisiejszego.

Ściany

Jest to dosyć kontrowersyjny i rzadko spotykany element aranżacji wnętrz, natomiast na pewno bardzo wyjątkowy. Ściana, której kawałek wyłożony jest tą tkaniną, doskonale nadaje się do sypialni. Stworzy bardzo intymny i ciekawy klimat i nada wyjątkowego charakteru wnętrzu. Nie tylko na dekoracjach, takich jak poduszki czy pościel, wygląda ona dobrze i zdobi wybrane pomieszczenie.

Drzwi

Bardzo ciekawym, lecz nietypowym pomysłem, jest obicie drzwi w tkaninę, jaką jest satyna. Nadaje się do mieszkań osób zdecydowanie odważnych i nie bojących się rozwiązań kontrowersyjnych. Materiał ten, można zastosować w postaci marszczeń, które spowodują wrażenie falowania i większej grubości drzwi, niż w rzeczywistości. Spotyka się również płyty wiórowe, ściśle obite tkaniną, co daje bardzo gładką i przyjemną w dotyku powierzchnię. Takie rozwiązanie z pewnością zaskoczy wszystkich odwiedzających mieszkanie, w którym znajdują się satynowe drzwi lub jak wyżej, ściany.

Tapicerka

W samochodach, można wykorzystać przeróżne tkaniny i materiały do obicia foteli, bądź tylko pewnych elementów. Standardowa, najczęściej spotykana tapicerka samochodowa, wykonana jest z twardych i bardzo trwałych materiałów. Można więc pewne cześci wyposażenia wnętrza samochodu obić satyną i cieszyć się podczas jazdy jej eleganckim, szlachetnym i bardzo delikatnym wyglądem.

Tags
lsniaca-tkanina

ABOUT THE AUTHOR