Breaking News
 |  | 

Uroda

Depilacja coraz częściej pożądany zabieg w gabinetach kosmetycznych

img-responsive

Każda piękna kobieta chcąca cieszyć się pięknym i gładkim ciałem regularnie depiluje swoje ciało. Fachową pomoc świadczą profesjonalne gabinety kosmetyczne, które wykonują depilację laserową całego ciała.

depilacja – historia

Zabieg depilacji znany jest ludzkości od wielu tysięcy lat. Już w starożytności, w wielu kulturach basenu Morza Śródziemnego takich jak: Grecja, Rzym, Egipt, Persja depilacja była wśród kobiet koniecznością. W tamtych rozwiniętych cywilizacjach owłosienie na ciele kobiety było przez społeczeństwo nieakceptowane. Włoski wyrywano za pomocą ostrzy z brązu oraz różnego rodzaju wosków. Z biegiem lat do tego celu zaczęto stosować specjalny papier o właściwościach ściernych. Zabieg depilacji u kobiet upowszechnił się w latach czterdziestych dwudziestego wieku w Stanach Zjednoczonych, głównie z powodu mody na ubiór odsłaniający coraz większe partie ciała np. bikini.

gabinety kosmetyczne

W obecnych czasach każdy profesjonalny gabinet kosmetyczny świadczy różnorodne usługi z zakresu upiększania ciała. Jednym z powszechnie wykonywanych zabiegów jest depilacja, która jest bardzo skutecznym sposobem usuwania owłosienia z różnych części ciała. Ogólnie mówiąc jest to zabieg kosmetyczny polegający na usunięciu owłosienia z różnych części ciała poprzez wyrywanie uciążliwego owłosienia. W obecnych czasach istnieje wiele metod depilacji, w zależności od miejsca, z którego włoski chcemy usunąć. W gabinetach kosmetycznych wykonywane są różne rodzaje depilacji. Najczęściej wykonywane zabiegi dzieli się na czasowe po zastosowaniu których owłosienie po pewnym czasie odrasta oraz trwałe, za pomocą których owłosienie zostaje usunięte bezpowrotnie. Powszechnie wykonywaną depilację czasową dzieli się ze względu na metody jakie są stosowane przy jej wykonywaniu. Można tu wymienić depilację mechaniczną wykonywaną woskiem, depilację wykonywaną systemem lycon, depilację wykonywaną depilatorem oraz usuwanie włosków przy pomocy żyletek lub maszynki do golenia. Innym sposobem depilacji czasowej jest chemiczna, którą stosuje się wykorzystując specjalne kremy do depilacji. Jednak obecnie w gabinetach kosmetycznych najczęściej jest wykonywane są zabiegi trwałe, które polegają na usunięciu owłosienia na stałe. Do tego celu kosmetycy używają specjalnego depilatora laserowego, który to przy pomocy odpowiedniej wiązki lasera usuwa włosy włącznie z cebulkami.

depilacja brazylijska

Wykonanie takiego zabiegu powinno być wcześniej skonsultowane ze specjalistą, który powinien dokładnie zbadać skórę i zdecydować o intensywności poszczególnych sesji oraz czasie trwania depilacji. W dzisiejszych czasach bardzo popularną depilacją jest intymna, w czasie której usuwa się owłosienie ze wszystkich miejsc intymnych. Innowacyjną metodą usuwania włosków z miejsc intymnych jest zabieg depilacji brazylijskiej, który pochodzi z Brazylii i stała się popularna w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku w Stanach Zjednoczonych. Polega ona na tym, że w miejscach intymnych pozostawia się niewielka ilość włosów, formując je w wymyślne fryzury. Dzięki tego typu depilacji można utrzymać właściwą higienę miejsc intymnych. Ponadto bardzo często stosuje się również depilację pleców, rąk, klatki piersiowej oraz innych części ciała, w zależności od potrzeb oraz upodobań danego klienta gabinetu kosmetycznego. Proces depilacji laserowej jest zabiegiem szybkim oraz nieinwazyjnym, a stosowany w odpowiednich seriach potrafi skutecznie usunąć owłosienie do 95 procent oraz powoduje, że ewentualnie powstające późniejszym czasie włoski są cienkie i jasne, a przez to niewidoczne.

depilacja-coraz-czesciej-pozadany-zabieg-w-gabinetach-kosmetycznych

ABOUT THE AUTHOR