Breaking News
 |  | 

Uroda

Przesądy maturalne

img-responsive

Na sto dni przed maturą młodzi maturzyści organizują bal. Studniówka to bardzo wyjątkowy dla nich dzień, jest to pierwszy tak ważny bal w ich życiu. Chłopcy ubierają garnitury, natomiast dziewczyny stroją się w najpiękniejsze sukienki, robią piękne fryzury i makijaże. Wokół studniówki, krąży kilka przesądów, o których warto wiedzieć zanim wybierzemy się na nią sami, gdyż mówi się, że ich nieprzestrzeganie grozi nie zdaniem matury.

Bielizna

Jest to najpopularniejszy przesąd wśród maturzystów. Czerwone majtki lub podwiązka założone pod ubraniem, mają zagwarantowac powodzenie na egzaminie. Niektóre tradycje nakazują ubieranie majtek na lewą stronę i nie wypranie ich jeszcze przez sto dni aż do matury. W dniu egzaminu dojrzałości powinno się je ubrac na prawą stronę. Jest jednak raczej kontrowersyjny mit i przede wszystkim bardzo niehigieniczny, dlatego dziewczęta wybierają właśnie czerwone podwiązki w zamian bielizny. Natomiast dla chłopców ten przesąd brzmi nieco inaczej. Dla nich szczęśliwym trafem, gwarantującym zdanie egzaminu, ma być ujrzenie czerwonej bielizny. Natomiast częścije to właśnie oni zakładają bokserki w tym kolorze, któe mają być amuletem, przynoszącym szczęście.

Buty

Należy pamiętać, że studniówka to impreza taneczna. Mnóstwo czasu spędzimy na parkiecie, dlatego buty sa bardzo ważne. Dziewczęta powinny być wypastowane buty tylko w jednym kierunku i nie zdejmowac ich przez cały czas trwania zabawy. Jednak jest to bardzo trudne ze względu na charakter imprezy, lepiej jest więc zabrac ze sobą wygodniejsze buty na niskim obcasie lub bez, by móc je przebrać w trakcie wieczoru.

Fryzura

Panuje popularny przesąd o tym, że włoasy w okresie pomiędzy balem maturalny a egzaminem dojrzałości nie powinny być strzyżone. W przypadku dziewczyn ma to zastosowanie, ponieważ kilka centymetrów różnicy prawdopodobnie nie zostanie nawet zauważone. W przypadku chłopców, może się to okazać jednak bardzo trudne do spełnienia, zwłaszcza jeśli konkretny chłopak nie lubi zbyt długich włosów i ma w zwyczaju strzyc je co miesiąc.

Garnitur

Płeć męską obowiązuje bardzo ważna zasada dotycząca ich ubioru. Powinni oni w dniu matury mieć na sobie ten sam garnitur, który ubrany mieli na balu maturalnym. Studniówka to najczęściej ich pierwsza większa okazja, na którą ubrali ten strój, dlatego nie jest to żaden problem, by i w dniu egzaminu mieć na sobie to samo. Oczywiście należy pamiętać, że jeśli nie nauczymy się i nie przyswoimy materiału, żaden nawet najbardziej szczęśliwy amulet nie gwarantuje zaliczenia matury i tylko nasza wiedza i umiejętności mogą nam w tym pomóc.

przesady-maturalne

ABOUT THE AUTHOR