Breaking News
 |  | 

Uroda

Czym jest manicure hybrydowy?

img-responsive

Paznokcie to wizytówka każdej kobiety, dobrze więc by były zadbane. Ilość czynności, które trzeba wykonywać dłońmi, jak chociażby mycie naczyń sprawia, że nie tak łatwo jest utrzymać paznokcie w dobrej kondycji. Od czego zależy stan paznokci? Okazuje się że czynników jest przynajmniej kilka.

Brzydkie paznokcie – skąd się biorą?

Za zły stan paznokci może odpowiadać na przykład dieta uboga w wartościowe składniki odżywcze. Jeżeli w codziennym menu brakuje witamin i innych związków mineralnych, to paznokcie mogą matowieć, stają się łamliwe i mają tendencję do rozdwajania. Warto zastanowić się nad składem codziennego pożywienia. Nawet drobne modyfikacje menu polegające na wprowadzeniu do diety większej ilości świeżych owoców i warzyw mogą sprawić, że paznokcie staną się lepiej odżywione. Kolejny aspekt warty uwagi, to wszelkiego rodzaju detergenty z jakimi stykają się paznokcie. Niekorzystnie na stan płytki paznokciowej wpływają wszelkie ostre chemikalia. Warto przy ich stosowaniu używać także rękawiczek, aby chronić paznokcie.

Jak dbać o paznokcie?

Jeżeli stan paznokci nie jest najlepszy, to warto pomyśleć także o tym, aby wybrać się na zabieg manicure do gabinetu kosmetycznego. Propozycji w tym temacie jest bardzo wiele, a najbardziej popularne z nich to między innymi manicure klasyczny, hybrydowy czy japoński. Różnią się od siebie zarówno ceną, używanymi materiałami, trwałością oraz czasem wykonywania zabiegu. Katalog przeciwwskazań do wykonywania zabiegu manicure jest co prawda bardzo ograniczony, jednak zawsze warto poinformować kosmetyczkę o wszelkich dolegliwościach zdrowotnych.

Hybrydy – co to takiego

Paznokcie hybrydowe są bardzo trwałe, co do tego nie ma wątpliwości. Utrzymują się nawet przez kilka tygodni. Tak naprawdę, to jak długo hybrydy będą wyglądały dobrze, zależy od tempa wzrostu płytki paznokciowej. A na czym polega sam zabieg mocowania hybryd? Tak samo jak w przypadku wszystkich innych zabiegów na paznokcie, zaczyna się od nadania kształtu paznokciom i od dokładnego wyczyszczenia ich paznokci. Płytkę paznokciową trzeba dokładnie odtłuścić, tak by hybrydy dobrze się trzymały. Jeżeli paznokcie zostały odpowiednio odczyszczone, to nakłada się na nie specjalną bazę, którą w następnej kolejności trzeba utwardzić pod specjalną lampą UV. Do wykończenia pozostaje jeszcze wybór koloru lakieru i jego nałożenie. Można także nałożyć nabłyszczacz, po to by osiągnąć jeszcze lepszy efekt końcowy. Zabieg można często powtarzać.

 

czym-jest-manicure-hybrydowy

ABOUT THE AUTHOR