Breaking News
 |  | 

Uroda

Modne stylizacje paznokci

img-responsive

Delikatne i zadbane dłonie – każda kobieta by takie chciała mieć. Najlepiej z ładnie ukształtowanymi paznokciami, które się nie łamią. Niestety, często jest to utopia. Na płytkę paznokciową każdego dnia działa wiele niekorzystnych czynników. Uszkodzić mogą się w każdej chwili. Jeden złamany paznokieć może zniweczyć kilka tygodni troski o dłonie i zapuszczania paznokci. Z tego też powodu sporo kobiet korzysta z zabiegów kosmetycznych na dłonie i regularnie wykonują manicure.

Jak może dojść do uszkodzenia paznokcia

Istnieje kilka przyczyn, z powodu których paznokcie mogą ulec uszkodzeniu. W pierwszej kolejności trzeba wskazać na przyczyny mechaniczne. Paznokcie rozdwajają się i łamią przy codziennych czynnościach. Wystarczy chwila nieuwagi aby złamać paznokieć. Druga grupa czynników negatywnie wpływających na paznokcie, to czynniki chemiczne. Wszelkiego rodzaju detergenty znacznie osłabiają płytkę paznokcia i sprawiają, że staje się ona szara i matowa. Z tego też powodu dłonie nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu z detergentami. Używając środków chemicznych na przykład do czyszczenia mieszkania zawsze warto korzystać z rękawiczek.

Dieta a mocna płytka paznokciowa

Chcąc mieć mocna płytkę paznokciową w pierwszej kolejności trzeba pomyśleć o zdrowym i odpowiednio zbilansowanym odżywianiu. Często człowiek nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że w jego codziennej diecie brakuje niezwykle ważnych składników odżywczych. Z czego zbudowany jest paznokieć? Otóż okazuje się, że głównym budulcem paznokci jest białko – keratyna. To właśnie ono odpowiada za to, że paznokieć jest mocny. Wszelkie diety eliminacyjne nastawione na całkowitą redukcję mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego mogą powodować niedobór białka w organizmie człowieka. W takiej sytuacji ucierpi z pewnością także płytka paznokcia. W codziennej diecie powinno się zatem znaleźć zarówno chude mięso, ryby czy kiełki. Oprócz białka istotna jest także obecność w spożywanych posiłkach minerałów. Wapń, magnez, żelazo – o te składniki należy zadbać przede wszystkim. Korzystnie na stan paznokci wpływa także obecność w diecie krzemu czy cynku. Nie można zapominać również o witaminach. Bez nich paznokcie szybko zaczną się rozdwajać i będą łamliwe. Dla zdrowych paznokci kluczową rolę odgrywają przede wszystkim witaminy z grupy B, a także kwas foliowy. Manicure nails nie trzeba będzie tak często wykonywać, jeżeli codzienna dieta będzie odpowiednio zróżnicowana i będzie zawierała komplet najbardziej istotnych składników odżywczych.

 

modne-stylizacje-paznokci

ABOUT THE AUTHOR