Breaking News
 |  | 

Uroda

Banalny domowy sposób na gładkie i delikatne stopy.

img-responsive

Stopy są jedną z tych części ciała, które są najbardziej wrażliwe na czynniki zewnętrzne. W czasie zbliżającego się lata i coraz większej liczby słonecznych dni powinniśmy się zastanowić jak zadbać właściwie o nasze stopy, by móc z dumą pokazywać je w odkrytym obuwiu. Jeżeli nasze stopy są właściwie zadbane, nasz organizm również będzie wtedy na dobrej drodze do harmonii, ponieważ to właśnie w stopach znajduję się kilkadziesiąt nerwowych receptorów, które wpływają na działanie różnych narządów w naszym ciele.

 

Tak więc delikatne, pachnące i zadbane stopy na pewno będą jednych z pierwszych kroków do lepszego samopoczucia i będzie to miało pozytywny wpływ na całe nasze ciało, szczególnie w takiej porze roku jaką jest lato.
Głównym problem występującym u większości kobiet i mężczyzn dotyczący stóp to przede wszystkim powstawanie zrogowaciałego naskórka, co skutkuje tym , iż nasze stopy, najbardziej pięty stają się twarde, suche i nieprzyjemne w dotyku. Zastanawiamy się często jak temu zaradzić. Czy udać się do najbliższej apteki i kupić odpowiednie środki, które nierzadko są bardzo drogie, czy też wybrać się na specjalistyczną wizytę do podologa, która na pewno do tanich nie należy i nie każdy z nas po pierwsze ma na to jakieś oszczędności a przede wszystkim czas.
Warto więc skłonić się ku bardziej przystępnym sposobom, które mogą nas kosztować co najwyżej kilka złotych i jedno wyjście do najbliższego sklepu po kilka istotnych produktów, których będziemy potrzebować do przygotowania kąpieli dla naszych stóp. Już po pierwszym takim zabiegu będą widoczne efekty. Aby przygotować taką kąpiel musimy zakupić jedną saszetkę sody oczyszczanej, jedną cytrynę, oliwę z oliwek, mleko, i sól. Niektóre z tych produktów zapewne posiadamy w domu na co dzień.

W wolnej chwili przygotujmy sobie więc miskę z ciepłą wodą, wsypmy do niej 2-3 łyżeczki soli kuchennej, dodajmy 2 duże łyżki stołowe sody oczyszczonej, odrobinę mleka, wyciśnijmy połówkę cytryny, na koniec wlejmy kilka kropel oliwy z oliwek. Stopy najlepiej moczyć optymalnie średnio od 20 do 30 min.
Powtarzajmy sobie taki zabieg w miarę wolnego czasu, jeżeli chcemy osiągnąć zamierzone rezultaty 2 do 3 razy w tygodniu.
Dzięki temu nasze stopy staną się przede wszystkim gładkie, elastyczne, odświeżone, zmniejszy się także ich potliwość.

Wszystko to dzięki tak prostym składnikom. Powiedzmy o nich kilka słów. A mianowicie najważniejszy z nich to soda oczyszczona, która idealnie zmiękczy nasz naskórek, spowoduje, że zmęczone stopy szybko się zregenerują i odprężą. Soda jest również stosowana jako środek pomocniczy w profilaktyce grzybicy stóp. Mleko sprawia, że skóra staje się elastyczna, jedwabista i pachnąca. Sól kuchenna natomiast ma działanie przeciw bakteryjne i przeciw zapalne. Oliwa z oliwek sprawi, ze nasze stopy będą odpowiednio nawilżone, i ostania z naszej składników cytryna sprawi, że gruczoły potowe zostaną na jakiś przyblokowane, dzięki czemu będziemy się mogli cieszyć ich świeżością. T o oczywiście nie wszystkie właściwości tych tak cennych używanych w kosmetyce produktów. Dlatego naprawdę warto spróbować. Wiele to nie kosztuje, a korzyści na pewno będę kilka razy wyższe jak koszty. Od teraz nie będziemy się wstydzili pokazywania swoich stóp, i gdy w pełni przyjdzie lato będziemy mogli swobodnie je odkrywać. A na koniec trzeba powiedzieć jeszcze, że odkrywanie stóp jest na pewno bardziej zdrowsze dla nich samych, niż trzymanie ich w skarpetkach, zwłaszcza w upalne dni.

banalny-domowy-sposob-na-gladkie-i-delikatne-stopy

ABOUT THE AUTHOR