Breaking News
 |  | 

Uroda

Tajniki dobrego perfumowania

img-responsive

Pięknie pachnieć lubi każdy z nas. Roztaczać ulubiona woń wokół siebie pomagają nam perfumy. Warto znać kilka bardzo przydatnych trików na temat perfumowania. Pozwoli to na dłuższe cieszenie się zapachem swoich ulubionych perfum. Istotne jest też to jakie miejsce na naszym ciele, na które zaaplikujemy kosmetyk. Właśnie tych kilka przydatnych porad odnośnie prawidłowego perfumowania znajdziesz tutaj.

Miejsca, które warto poperfumować.

Oto praktyczne porady jak się dobrze perfumować , gdzie nałożyć perfumy, aby zapach dłużej się utrzymywał:

  • włosy – na nich zapach utrzymuje się naprawdę bardzo długo. Jednak przy długotrwałym aplikowaniu na nie preparatu zapachowego alkohol w nim zawarty może delikatnie je wysuszyć. Jednak bardzo często zwłaszcza kobiety aplikują na nie piękną woń perfum.
  • miejsca na ciele, w których skóra jest ciepła – należą do nich np. nadgarstki, wewnętrzna strona łokci czy szyja. To na nich zapach będzie bardzo wyraźnie wyczuwalny oraz uwalniany stopniowo. Po aplikacji perfumu na nadgarstki nie pocieramy jednym o drugi, gdyż wpływa to negatywnie na zapach kosmetyku.
  • nawilżone wcześniej miejsca – aplikacja perfum na nawilżone wcześniej miejsca na naszym ciele sprawi, że zapach będzie trwały i intensywny. Nie aplikujemy perfum na wcześniej położony filtr przeciwsłoneczny, gdyż spryskane miejsca nie będą chronione. Może to doprowadzić do zaczerwienienia w tym miejscu, a nawet do powstania przebarwień.

Bardzo istotne jest, aby właśnie nie perfumować całego ciała z góry na dół lecz właśnie wyprać jeden lub dwa miejsca najlepiej do tego przeznaczone. Nie tylko perfum będzie się uwalniał stopniowo, a co za tym idzie jego trwałość będzie większa, ale przede wszystkim unikniemy mocnego i wręcz drażniącego zapachu nadmiaru perfumu na ciele.

Pamiętajmy, że okolice intymne to nie najlepsze miejsce na aplikację perfum. Skóra i błony śluzowe są tam bardzo wrażliwe i może dojść do podrażnienia tych okolic. Ponadto skóra zaraz po goleniu także może zareagować podrażnieniem np. na alkohol zawarty w środkach perfumujących. Artykuły perfumeryjne.

 

Tags
tajniki-dobrego-perfumowania

ABOUT THE AUTHOR