Breaking News
 |  | 

Uroda

Jak wybrać idealne buty na obcasie?

img-responsive

Buty na obcasie muszą być szczególnie wygodne. Zły krój, kiepski materiał oraz zbyt wysoki obcas mogą spowodować nie tylko brak komfortu i wygody, ale nawet otarcia i kontuzje. Jak więc wybrać obuwie które będzie nie tylko efektownie się prezentować, ale przede wszystkim będą wygodne i funkcjonalne? Przedstawiamy krótki poradnik, który pomoże w znalezieniu idealnych butów na obcasie.

1. Wybierz odpowiedni rozmiar

W przypadku butów na obcasie – szczególnie tym wysokim – może okazać się, że należy dobrać rozmiar mniejszy niż w przypadku butów sportowych czy codziennych. But nie może być jednak zbyt ciasny, co mogłoby powodować otarcia, ucisk i niski komfort użytkowania. Przy wyborze butów ważna jest także ich szerokość: powinny być one idealnie dopasowane do szerokości stopy.

2. Zrezygnuj z bardzo wysokich obcasów

Bardzo wysoki obcas nie jest polecany dla osób, które nie mają wprawy w chodzeniu w tego rodzaju obuwiu. Mogą one powodować nie tylko ból, ale wiążą się z dyskomfortem czy nawet zwyrodnieniami stóp i kręgosłupa. Obcas powinien być dopasowany do Twojego wzrostu – wbrew pozorom osoby niskie nie powinny inwestować w bardzo wysokie szpilki, a sam obcas powinien być proporcjonalny do wzrostu.

3. Wybierz rodzaj obcasa

Jeśli nie masz wprawy w chodzeniu na wysokich obcasach wybierz buty które posiadają gruby, słupkowy obcas. Szpilki, choć bardziej eleganckie, uniwersalne i klasyczne, są nieco trudniejsze w obsłudze. Oczywiście, warto mieć przynajmniej jedną parę klasycznych szpilek w swojej szafie – w końcu na nie moda nigdy nie przemija.

4. Zdecyduj się na krój

Styl butów musi być dopasowany do Twoich stylizacji. Z pewnością fantazyjne, kolorowe obuwie jest zjawiskowe, jednak musisz zastanowić się, czy będzie ono pasowało do większości Twoich ubrań. Najbezpieczniej jest wybierać proste fasony w neutralnych kolorach, które będą współgrały z wieloma stylizacjami. Pamiętaj, że każda moda przemija – także w odniesieniu do butów.

5. Postaw na jakość

Wygoda buta zależy przede wszystkim od jego jakości. Przede wszystkim inwestuj w naturalną skórę, która zapewnia miękkość podbicia oraz przepuszczalność powietrza. Sztuczne materiały mogą powodować odparzenia stóp. Ważne jest także wyprofilowanie obcasa – odpowiedni profil pozwoli na zachowanie komfortu nawet w przypadku wysokich szpilek. Podbicie powinno być wykonane z odpornego materiału, który zapewni wygodę użytkowania. Ważny jest także sposób obszycia, które odpowiada nie tylko a komfort, ale również pozwala na wieloletnie używanie obuwia.

 

Tags
jak-wybrac-idealne-buty-na-obcasie

ABOUT THE AUTHOR