Breaking News
 |  | 

Zdrowie

Wszystko, co musisz wiedzieć o suplementach i spalaczach tłuszczu

img-responsive

Obecnie rynek przepełniają rozmaite suplementy diety i odżywki. Chcąc uzyskać zadowalające efekty, np. w wyniku zmiany diety czy treningu sięgamy po popularne specyfiki. Warto jednak pamiętać, że nieumiejętnie stosowane, zadziałają na nasza niekorzyść. Jak zażywać suplementy, aby osiągnąć ich 100% skuteczność? Podpowiadamy!

  1. Kiedy przyjmować odżywki i suplementy?
  2. Zasady działania odżywek
  3. Jak działają suplementy?
  4. Czym są spalacze tłuszczu?

Kiedy przyjmować odżywki i suplementy?

Odżywki białkowe i węglowodanowe najczęściej stosowane są w okresie wytężonej pracy mięśniowej, np. u osób aktywnie uprawiających sport. Ich zadaniem jest zwiększenie lub uzupełnienie energii i rozbudowa mięśni.

Jeżeli chodzi o suplementy to ich zakres stosowania jest znacznie szerszy. Są one bardzo popularne na rynku farmaceutycznym. Konsumenci spożywają je w celu wspomagania leczenia niedoborów witamin, a także zapobiegawczo. Najlepszym przykładem są specyfiki zawierające witaminę D oraz magnez. Na szerokości geograficznej w której znajduje się Polska ciężko o dostateczną ilość światła słonecznego, co wiąże się z niskim poziomem witaminy D w organizmie. Podobnie jest z magnezem. Polacy chętnie sięgają po niego w okresie wzmożonej pracy umysłowej czy kiedy są narażeni na długotrwały stres.

Zasady działania odżywek

Odżywki, zaraz za suplementami są bardzo często przyjmowane przez konsumentów. Jak już wspomnieliśmy na samym początku, wiodą prym wśród sportowców amatorów i profesjonalistów. Doceniają je także osoby odchudzające się. Jak dowodzą badania z 2008 roku, spożywanie odżywek białkowych serwatkowych sprzyja większej utracie masy tłuszczowej.

Jak działają suplementy?

Zasady działania suplementów nie różnią się wiele od tego, w jaki sposób oddziałują na nasz organizm leki. Suplementy są dużo łagodniejsze i lista działań niepożądanych w ich przypadku jest też dużo krótsza. Mimo to, należy pamiętać, że każdy organizm reaguje inaczej i przed rozpoczęciem suplementacji należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czym są spalacze tłuszczu?

Osoby będące na diecie dużo mówią o specyfikach takich jak spalacze tłuszczu. Są one bardzo chętnie nabywane szczególnie przez tych, którzy poświęcili już wiele diecie i odpowiednim treningom, ale nadal nie zauważyli zadowalających efektów odchudzających.

Czym więc są spalacze tłuszczu? Są to popularne specyfiki, które zaliczają się do suplementów. Ich zadaniem jest wspomaganie spalania magazynowanej w organizmie tkanki tłuszczowej. Warto dodać, że poza odpowiednią dietą, treningiem i suplementacją dobrze jest wykonać ogólne badania diagnostyczne. Czasami zdarza się, że gospodarka hormonalna decyduje o nadwadze i otyłości. W przypadku mężczyzn testosteron, a raczej jego niski poziom może decydować o dodatkowych, niechcianych kilogramach.

 

wszystko-co-musisz-wiedziec-o-suplementach-i-spalaczach-tluszczu

ABOUT THE AUTHOR