Breaking News
 |  | 

Zdrowie

Kuchnia angielska

img-responsive

Bardzo często mówi się o angielskiej herbacie. Warto także powiedzieć słów kilka o angielskim śniadaniu. Aromatyczna, wyjątkowa herbata, białe kiełbaski, fasolka. Cała sztuka kulinarna opiera się na kuchni brytyjskiej. Śniadanie angielskie, ryba z frytkami czy pieczone mięso.

 

Jednak kuchnia angielska poza granicami Anglii kojarzona jest z brakiem wyrazistego smaku. Oczywiście wielu turystów ceni sobie brytyjskie restauracje. Bardzo popularnym deserem w Anglii jest Apple pie. To zapiekany placek jabłkowy. Anglicy cenią sobie również smak pieczonych kiełbasek z porą tłuczonych ziemniaków. Do jednych z najpopularniejszych dań zalicza się Beef Wellington. To polędwica wołowa z dodatkiem grzybów. Anglicy uwielbiają jeść kiszkę z krwią i podrobami wieprzowymi, a także deser z zapiekanego chleba z masłem. Cauliflower cheese to z kolei kawałki gotowanego kalafiora w sosie serowym. Na Boże Narodzenie mieszkańcy wypiekają ciasto z dodatkiem owoców, bakalii i przypraw korzennych. Ciasto nazywane Christmas pudding. W kuchni angielskiej znajdziemy również zapiekane pierogi nadziewane wołowiną, placki z wołowiny i ziemniaków czy smażoną rybę z porcją frytek. Jednak podstawą jest tutaj Full English breakfast. To tradycyjne śniadanie angielskie, smażony bekon, jajko sadzone oraz jajecznica. Nie może tutaj zabraknąć tostów, fasolki czy kiełbasek. Mieszkańcy uwielbiają zapiekany placek z dziczyzny czy węgorze w galarecie. Do angielskich potraw należą także: ciasto biszkoptowe Sponge cake, zapiekany placek nadziewany wołowiną i nerkami czy deser z gotowanego na parze ciasta z mąki. Tradycyjnym daniem obiadowym jest Sunday roast. Składa się on z pieczonego mięsa z sosem pieczeniowym, pieczonymi ziemniakami oraz gotowanymi warzywami.

Ciekawostki o kuchni angielskiej

Kuchnia angielska nie jest uważana za smaczną. Ma ona specyficzny smak. Jednak składniki śniadania angielskiego są wręcz perfekcyjne. Oczywiście śniadanie jest ciężkostrawne, tłuste i smażone w głębokim oleju. Jednak Anglicy nie jedzą takich potraw codziennie. Bardzo często zastępują typowe śniadanie tostami z marmoladą czy dżemem i masłem orzechowym. Nie może tutaj zabraknąć kawy. Kuchnia angielska to także miks potraw i smaków. Brytyjczycy są miłośnikami herbaty. Tradycyjna angielska herbata różni się od polskiej. Zazwyczaj dodaje się do niej odrobinę mleka. Kuchnia angielska jest popularna na całym świecie. Popularne są tutaj puddingi czy placki. Uznaje się ją za niezdrową kuchnię obfitującą w tłuszcze. Jednak obecnie ten trend cały czas się zmienia. W Anglii coraz częściej stawia się na zdrowe i lekkie składniki. Anglicy cenią sobie swoje smaki oraz typowe potrawy. Bardzo przywiązują wagę do tradycji oraz typowo regionalnych potraw. Turyści, w tym Polacy także chwalą sobie niebywały smak oraz oryginalność potraw. W Polsce możemy dostać wiele produktów dostępnych, trwale zapakowanych. Należą do takich między innymi: herbata, słodycze czy też fasolka.

kuchnia-angielska

ABOUT THE AUTHOR