Breaking News
 |  | 

Uroda

Zabiegi niwelujące nadmierne pocenie się

img-responsive

Z większością problemów w życiu można sobie łatwo poradzić, wystarczy znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Nawet z nadmiernym poceniem się można sobie poradzić. Człowiek jest przyzwyczajony do tego, że się poci w różnych sytuacjach. Pocenie się jest dosyć naturalne, zwłaszcza gdy uprawia się jakiś sport, inną aktywność fizyczną, na dworze jest wysoka temperatura albo znajdujemy się w sytuacji stresowej. Jeśli jednak pocenie się jest bardzo intensywne, dotyczy całego ciała i pojawia się w najmniej oczekiwanych momentach, wtedy mówimy o nadmiernym poceniu się i należy w takiej sytuacji poszukać pomocy.

Zapobieganie poceniu się

Poceniu się można zapobiec w prosty sposób, stosując specjalne kosmetyki do tego przeznaczone. Na rynku jest wiele dezodorantów i antyperspirantów, których zadaniem jest niwelowanie pocenia się w strategicznych partiach ciała. Do tego mają one przyjemny zapach, co dodatkowo podkreśla ich atrakcyjność. Istnieją również specjalne kosmetyki do mycia i pielęgnacji ciała, one w większym stopniu blokują gruczoły potowe na całym ciele. Jeśli jednak i to nie pomaga, wtedy można sięgnąć po tabletki blokujące gruczoły potowe. Są one dostępne w aptekach i można je dostać bez recepty. Tabletki te są dosyć skuteczne, warto jednak zapoznać się z przeciwskazaniami do stosowania tych leków, należy je też przyjmować zgodnie z instrukcją, tak by ich nie przedawkować.

Jakie istnieją sposoby leczenia nadmiernego pocenia się?

Nadmierne pocenie się można też leczyć za pomocą specjalnych zabiegów kosmetycznych i medycznych. Wiele gabinetów kosmetycznych i gabinetów odnowy biologicznej oferuje tego typu zabiegi. Bardzo radykalnym zabiegiem jest trwałe usunięcie gruczołów potowych, taki zabieg wykonuje się jednorazowo. To już ostateczność, w przypadkach gdy pocenie się niszczy życie towarzyskie i nieustannie powoduje dyskomfort. W innych przypadkach można zastosować różne domowe sposoby na ograniczenie pocenia się. Na pewno należy wyeliminować z diety ostre przyprawy, alkohol, kofeinę i owoce cytrusowe. Można za to zastosować różne napary z ziół takich jak szałwia, pokrzywa czy skrzyp polny, pić bardzo dużo niegazowanej wody i stosować specjalną odzież do uprawiania sportów, które odprowadza pot na zewnątrz. Dzięki temu pozbędziemy się uczucia dyskomfortu w trakcie uprawiania jakiegoś sportu.

Jak widać jest wiele sposobów na to, jak można się pozbyć problemu nadmiernego pocenia się. To nie kosztuje wiele a można dzięki temu poprawić komfort życia.

zabiegi-niwelujace-nadmierne-pocenie-sie

ABOUT THE AUTHOR